Warta Poznań - Polonia Środa Wielkopolska / fot. Irek Pindral

Warta Poznań zrobiła kolejny duży krok w walce o drugoligowe baraże.  W sobotę „Zieloni” na swoim stadionie nie dali szans Sokołowi Kleczew i wygrali 2:0.

W 2. minucie spotkania goście trafili w słupek, zaś kilkadziesiąt sekund później nastąpiła pierwsza zmiana w meczu. Utykającego Emila Thiakane zastąpił Jakub Antosik. Kontuzja gwiazdy Sokoła nie przeszkodziła jednak gościom dominować w pierwszym kwadransie meczu.

Pierwszą „setkę” gospodarze stworzyli sobie w 21. minucie. Wówczas to kilka metrów przed bramką futbolówkę na głowę dostał Gracjan Goździk. Mimo, że po uderzeniu pomocnika „Zielonych” piłka nie wpadła do siatki, to od czasu tamtej próby „Duma Wildy” ruszyła do przodu. Kwintesencją dominacji było uderzenie Krzysztofa Biegańskiego w 43. minucie. Popularny „Pingwin” huknął wówczas z kilkunastu metrów pod poprzeczkę i było 1:0 dla „Warciarzy”.

Drugą połowę lepiej rozpoczął dwukrotny mistrz Polski, a dokładniej Biegański przenosząc nieznacznie piłkę nad bramką gości. Następna bomba miała miejsce w 56. minucie. Jej autorem był Dominik Chromiński, niemniej z tej batalii obronną ręką wyszedł Daniel Szczepankiewicz, golkiper Sokoła.

Chwilę później  kibice mogli zobaczyć kolejną próbę podwyższenia wyniku przez „Pingwina”, jednak także wtedy bramkarz z Kleczewa okazał się lepszy. W 73. minucie „Zieloni” pokazali w końcu, że gdy mijają linię obrony, to golkiper nie sprawia im większych problemów.

Jan Paczyński po otrzymaniu długiego podania za defensywę gości minął Szczepankiewicza i trafił do pustej bramki. Dla osiemnastoletniego napastnika to drugi strzelony gol ligowy w maju. Podopieczni trenera Jarosława Araszkiewicza także próbowali swoich sił w ataku, ale, w przeciwieństwie do rywali, nacierali nieskutecznie.

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek III ligi Warta ma cztery punkty przewagi nad drugim w tabeli Pelikanem Niechanowo.

Warta Poznań – Sokół Kleczew 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Krzysztof Biegański (43.), 2:0 Jan Paczyński (73.)

Warta: Mateusz Filipowiak – Miłosz Brylewski (90. Krystian Łukaszyk), Artur Marciniak, Adrian Laskowski, Nikodem Fiedosewicz – Gracjan Goździk (86. Filip Brzostowski), Łukasz Białożyt – Krzysztof Biegański (89. Tomasz Koziorowski), Dominik Chromiński, Michał Ciarkowski – Jan Paczyński

Sokół: Daniel Szczepankiewicz – Wiktor Patrzykąt, Mikołaj Pingot, Sebastian Śmiałek, Robert Jędras, Tomasz Kowalczuk, Sebastian Antas, Arkadiusz Bajerski (46. Mateusz Goiński), Emile Thiakane (4. Jakub Antosik), Jakub Dębowski, Łukasz Cichos (77. Norbert Grzelak).

Żółte kartki: Dominik Chromiński – Arkadiusz Bajerski, Sebastian Antas.