Duma Wildy wzorem Kolejorza, przeprowadziła wręcz rewolucję w składzie pierwszego zespołu.

– Na papierze jesteśmy silniejsi niż w poprzednim sezonie, teraz trzeba to udowodnić na boisku – powiedział trener Warty Petr Nemec, na przedsezonowej konferencji z mediami.

Do Warty Poznań trafili: Hubert Antkowiak oraz Michał Grobelny z Jaroty Jarocin, Karol Żmijewski z Rakowa Częstochowa, Adrian Cierpka z Wisły Puławy, Wiktor Patrzykąt z Sokoła Kleczew, Radosław Jasiński z Olimpii Grudziądz, Przemysław Kita ze Znicza Pruszków, Krystian Sanocki z Kotwicy Kołobrzeg. W Dumie Wildy zagra ponownie Adrian Lis grający ostatnio w Polonii Środa, z wypożyczenia powrócił z Górnika Konin Mateusz Wypych.

– Sam jestem ciekaw jak wypadniemy w sobotnim starciu z Rozwojem Katowice. Większość wzmocnień sfinalizowano dość późno, na kilka dni przed pierwszym meczem. Więcej zmian kadrowych nie planujemy – powiedział trener Nemec.

Cele Zielonych przed sezonem?

– Nie chciałbym, abyśmy się bili tylko o utrzymanie. Przede wszystkim musimy poprawić wyniki u siebie. Mamy teraz zdecydowanie lepszą płytę, a to na pewno wpłynie na nas pozytywnie. Chciałbym też, żeby na trybunach było głośniej. Brakuje nam trochę wsparcia kibiców, choć sami też jesteśmy winni. Dobrze byłoby zacząć sezon od zwycięstwa. Wtedy drużyna uwierzyłaby w siebie – stwierdził szkoleniowiec Dumy Wildy Petr Nemec.

W poprzednim sezonie Warta więcej punktów zdobywała w meczach wyjazdowych.

Jak będzie w tym sezonie? Pierwszy mecz już w najbliższą sobotę o 17.00 w Ogródku Warta Poznań podejmuje Rozwój Katowice.

 

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments