Warta Poznań po znakomitym początku sezonu nie zwalnia tempa. Zieloni pokonali w Wejherowie miejscowy Gryf 1:0, odnosząc tym samym szóste zwycięstwo z rzędu. Dzięki temu piłkarze trenera Petra Nemca przynajmniej do poniedziałku objęli przodownictwo w tabeli 2. Ligi z kompletem punktów na koncie.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i żaden z zespołów nie zdołał sobie wypracować wyraźnej przewagi. Ciekawych i klarownych sytuacji było jednak jak na lekarstwo. Najlepszą okazję na strzelenie gola miał w 40. minucie pomocnik gospodarzy Paweł Brzuzy, jednak jego strzał z dystansu świetnie obronił Adrian Lis.

Druga część spotkania była już jednak zdecydowanie ciekawsza, zaś z czasem coraz mocniej do głosu zaczęła dochodzić Warta. W końcu w 68. minucie piłkarze Dumy Wildy objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adriana Cierpki w polu karnym wejherowian stworzyło się spore zamieszanie, w którym najlepiej zachował się Adrian Szynka. Pomocnik Warciarzy mocnym strzałem pokonał golkipera Gryfu i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Od tego momentu Zieloni już całkowicie przejęli kontrolę nad meczem. Trzy minuty po zdobyciu bramki znakomitą okazję na podwyższenie wyniku miał Cierpka, jednak w sytuacji sam na sam trafił wprost w bramkarza. Pomocnik Warty miał w tym spotkaniu jeszcze dwie dogodne okazje na zdobycie bramki, najpierw jednak jego strzał z kilku metrów instynktownie obronił Wiesław Ferra, później zaś dostał znakomite podanie na piątym metrze, jednak nie zdołał trafić w piłkę.

Ostatecznie Duma Wildy wywiozła z Wejherowa jednobramkowe zwycięstwo. Zawodnicy trenera Nemca zagrali kolejny dobry mecz, w drugiej połowie całkowicie przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku i mogli wygrać nawet wyżej, jednak w końcówce spotkania zabrakło im skuteczności w akcjach podbramkowych. Warciarze potwierdzili, że na początku sezonu znajdują się w znakomitej formie. W sześciu dotychczasowych spotkaniach ani razu nie stracili jeszcze punktów, dzięki czemu pozostaną na pozycji lidera 2. ligi przynajmniej do momentu zakończenia poniedziałkowego meczu Radomiaka Radom.

Gryf Wejherowo – Warta Poznań 0:1 (0:0)

Bramka: Szynka (68.)

Gryf: Wiesław Ferra – 16. Radosław Regliński (46. Mikołaj Gabor), Krzysztof Wicki, Przemysław Kamiński, Mateusz Goerke (73. Jakub Ptak) – Paweł Brzuzy, Łukasz Nadolski, Jacek Wicon (66. Michał Trąbka), Piotr Kołc, Rafał Maciejewski – Hieronim Gierszewski.

Warta: Adrian Lis – Wiktor Patrzykąt, Bartosz Kieliba, Tomasz Dejewski, Radosław Jasiński – Krzysztof Biegański (79. Michał Grobelny), Artur Marciniak, Adrian Laskowski, Adrian Cierpka, Nikodem Fiedosewicz (46. Adrian Szynka) – Hubert Antkowiak (46. Krystian Sanocki).

Żółte kartki: Kołc, Wicki (Gryf) – Fiedosewicz, Patrzykąt, Szynka (Warta).

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).