Vanessa Machnicka - fot. Akademia Judo Poznań

Vanessa Machnicka zdobyła złoty medal w kategorii do 48 kg na mistrzostwach Polski juniorek w judo. Reprezentantka Akademii Judo Poznań obroniła w Kielcach zdobyty w zeszłym roku tytuł najlepszej zawodniczki w kraju.

Prowadzona przez trenera Radosława Miśkiewicza Machnicka to wielki sportowy talent. Vanessa urodziła się w 1998 roku, a w mistrzostwach prawo startu miały zawodniczki nawet cztery lata starsze. Młoda mistrzyni w trzech walkach pokonała: Wiktorię Zasadę (WTJ Włocławek) 10:0, Agatę Roszkowską 7:0 (UKS Narew Łapy) 7:0 i Martynę Maślankę (UKS Eljot Płock) 10:0.

Bliska medalu była Kamila Busse. Zawodniczka AZS OŚ Poznań przegrała w walce repasażowej o 3. miejsce z Alicją Czarnocką z Gwardii Warszawa 0:5.