Poznań City Center AZS - fot. Wojciech Klepka
Poznań City Center AZS – fot. Wojciech Klepka

Koszykarki Poznań City Center AZS pokonały na wyjeździe Dekorex Pabianice 61:53 w meczu rewanżowym o 3. miejsce I ligi. Mimo porażki w pierwszym spotkaniu akademiczki dzięki lepszemu bilansowi punktów odebrały brązowe medale za sezon 2013/2014.

Poznanianki w niedzielę musiały odrobić czteropunktową stratę z środy, kiedy to uległy Dekoreksowi 51:55. Udało się z dużym zapasem. O losach spotkania rozstrzygnęła druga kwarta, na początku której poznanianki przegrywały 16:20.

Od tego momentu na boisku istniał tylko AZS. Z dystansu raz za razem trafiała Magdalena Idziorek, a pod obiema tablicami królowały Barbara Skowronek oraz Daria Marciniak. Po kilku minutach z czteropunktowej straty podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego zbudowały bezpieczną przewagę na 35:22.

Do końca spotkania AZS utrzymywał bezpieczną różnicę punktów. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem akademiczek 61:53 i to one mogły się cieszyć z 3. miejsca w I lidze w sezonie 2013/2014.

Dekorex Pabianice – Poznań City Center AZS 53:61 (18:15, 6:23 16:13, 13:12)

Poznań City Center AZS: Magdalena Koperwas 17, Magdalena Idziorek 16, Barbara Skowronek 14, Kinga Woźniak 7, Daria Marciniak 5, Karolina Budeń 2, Weronika Telenga 0.