W piątek 29.09 na kórnickich Błoniach odbył się finał Pucharu Polski kobiet województwa wielkopolskiego.

W finale miejscowa drugoligowa Kotwica spotkała się z rezerwami Medyka Konin, występujące w pierwszej lidze.

Pierwsza połowa, to spora przewaga piłkarek z Konina. Sporo pracy miała bramkarka Kotwicy Ola Godlewska, dzięki niej do przerwy było tylko 1:0 dla Medyka, po strzale Ani Zając.

W drugiej odsłonie meczu, gra się trochę wyrównała, jednak była widoczna różnica w wyszkoleniu i przygotowaniu piłkarek Medyka. Koninianki dołożyły jeszcze cztery bramki, Kotwica odpowiedziała jedyną bramką Małgorzaty Ładniak.

Medyk II Konin awansował do rozgrywek centralnych. Kotwicy pozostaje rywalizacje w lidze, w której spisuje się bardzo dobrze.

Na meczu z ramienia WZPN obecni byli przez Paweł Wojtala oraz Rafał Ratajczak.

Kotwica Kórnik – Medyk II Konin 1:5 (0:1)

Bramki: Małgorzata Ładniak – Anna Zając, Klaudia Nogalska-3, Weronika Helińska.

Kotwica Kórnik: Aleksandra Godlewska, Aleksandra Chojnacka, Martyna Boguszyńska, Małgorzata Ładniak, Patrycja Grzybkowska, Justyna Dziabaszewska, Nicola Majewska, Ewa Telążka, Katarzyna Sikora, Martyna Dura, Klaudia Jaskuła. W rezerwie: Ola Blige, Klaudia Szprync, Beata Plewa, Paula Fronczak.

Trenerka Hanna Sokół.

Medyk II Konin: Natalia Dominiczak, Klaudia Nogalska, Anna Zając, Faustyna Sikorska, Weronika Szmatuła, Karolina Majda, Anastasiya Kharlanava, Aleksandra Żurek, Wiktoria Janik, Aleksandra Stasiak, Weronika Helińska. W rezerwie: Julia Parecka, Natalia Rabiega, Natalia Bartczak, Karolina Łaniewska, Kinga Łatka.