Kotwica Kórnik-Polonia Poznań foto Wojciech Budzyk

Kotwica awansuje do finałów.

W półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski drugoligowa Kotwica Kórnik podejmowała na własnym terenie pierwszoligową Polonię Poznań. W pierwszej dość wyrównanej połowie do bramki trafiła Patrycja Grzybkowska, dając prowadzenie kórniczankom. Po zmianie stron zrobiło się nerwowo. Przyjezdne chciały jak najszybciej strzelić bramkę wyrównującą. Jednak Kotwicy, mocno zorientowanej na grze defensywnej, udawało się odpierać liczne ataki poznańskich zawodniczek. Gospodyniom tego dnia sprzyjało również szczęście, piłka niejednokrotnie mijała bramkę o centymetry, a w końcowych minutach rywalizacji, przed stratą gola Kotwicę uchronił słupek. Po ciężkim meczu i słabym sędziowaniu Kotwica Kórnik wygrywa spotkanie i dostaje się do finału.

Kotwica Kórnik-Polonia Poznań 1:0(1:0)
Bramka – Patrycja Grzybkowska 42′

Kotwica – Godlewska, Telążka, Chojnacka, Boguszyńska, Grzybowska(Kruger 80′), Majewska, Dura, Dziabaszewska, Jaskuła, Zielińska(Szprync 56′), Sikora.
Polonia – Siejka, Maria Nowak(Issa 58′), Monika Nowak, Marczak, Jędraszyk(Renata Nowak 83′), Cywińska, Nowicka(Filipiak 70′), Czudzińska, Grześkowiak, Tyl(Liczbińska 58′), Zając.

Mecz finałowy zaplanowany jest na 27.09 Kotwica Kórnik spotka się z Medykiem II Konin, który pokonał Polonię Środa Wielkopolska 2:0.

Informacja Kotwica Kórnik/zdjęcia Wojciech Budzyk.

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments