Grunwald wygrywa z REAL Leszno 19:16 (11:8)

Krew, pot i na końcu łzy radości. To wszystko zostawiliśmy w derbach wielkopolski, żeby w końcowym efekcie odnieść bardzo ważne zwycięstwo. Już druga połowa meczu w Olsztynie pokazała, że drzemią w drużynie duże możliwości. W dniu dzisiejszym wyszarpaliśmy zwycięstwo grą w defensywie oraz znakomitą postawą bramkarzy. Zarówno Filip Tarko jak i Patryk Kulczyński obronili rzuty karne. Szczególnie Filip Tarko bronił dzisiaj jak w transie a koledzy  z pola swoją determinacją i wolą walki w obronie pomogli mu zatrzymywać piłki kierowane do naszej bramki.
Od początku utrzymywaliśmy 1-2 bramkowe prowadzenie, prowadząc do przerwy 11-8. W 51 minucie drugiej połowy spotkania goście doprowadzili do remisu 15-15. Ostatnie 9 minut to istny horror , który zakończył się zasłużonym zwycięstwem Grunwaldu. Zdobyte ostatnie bramki przez Krzysztofa Martyńskiego, Arkadiusza Guraja , Michała Nieradkę i bramkarza Filipa Tarko pozwoliły nam wreszcie zatańczyć i zaśpiewać na środku boiska ” szły mróweczki przez zielony las i śpiewały cichuteńko tak= Kto Mistrzem jest WKS”. Na uwagę zasługuje fakt, że dzisiejsze spotkanie oglądało bardzo dużo kibiców wśród których była młodzież z Poznania i Powiatu Poznańskiego, która swoim dopingiem niosła nas do zwycięstwa.

WKS Grunwald Poznań -MKS REAL Astromal Leszno 19:16 ( 11:8)
Bramki zdobyli dla Grunwaldu ; Michał Majewski 4, Mateusz Matlach 4,  Michał Nieradka 3,  Krzysztof Martyński 2, Tomasz Gintowt 3, Arkadiusz Guraj 1, Patryk Piechowiak 1, Filip Tarko 1.
Bramki zdobyli dla Leszna ; Krzysztof Meissner 5, Michał Przekwas 3, Damian Krystkowiak 2, Krzysztof Misiączyk 2, Maciej Wierucki 1, Marcin Giernas 1,Jakub Wierucki 1, Jakub  Pochopień 1.

Za tydzień kolejne derby z Nielbą w Wągrowcu.

Informacja Prasowa WKS Grunwald / Krzysztof Brzeziński / zdjęcia Elżbieta Skowron