W sobotnie popołudnie drużyna KS M40.pl Poznań walczyła o ligowe punkty w derbowym pojedynku z ekipą CityZen Poznań.

Mecz rozgrywany był w hali rywala, na której Pomarańczowi jeszcze nigdy w nie wygrali w meczu o punkty.

M40.pl od początku spotkania ruszyło do ataku. Już pierwszy rzut rożny przyniósł bramkę dla gości. Przemysław Marciniak dograł do Tomka Sobierajskiego, który strzałem z 10 metrów otworzył wynik spotkania. Minutę później akcję Grzegorza Urbańskiego powinien wykończyć Maciej Krzyształowski ale jego strzał był zbyt lekki. Przewaga pomarańczowych stawała się coraz wyraźniejsza, czego efektem była druga bramka. Po strzale Macieja Krzyształowskiego piłkę do własnej bramki skierował Kurcewicz i było już 0:2. Dobry wynik uśpił na chwilę czujność zawodników M40 i po błędzie w rozegraniu bramkę na 1:2 zdobył Szurpitt. Gospodarze z kontaktu bramkowego cieszyli się zaledwie 11 sekund. Piękną akcję Przemysława Marciniaka i Serhii Chamukhi wykończył Grzegorz Urbański przywracając Pomarańczowym dwubramkową przewagę. W drugiej połowie drużyna M40.pl podkręciła jeszcze tempo co przyniosło kolejne bramki. W 26 minucie Przemysław Marciniak a w 30 ponownie Grzegorz Urbański doprowadzili do rezultatu 1:5. W 33 minucie piękny strzał Walkowiaka dał CityZen’owi nadzieję na lepszy rezultat, które minutę później rozwiał Przemysław Marciniak wykorzystując przedłużony rzut karny. Pomimo kilku dogodnych sytuacji do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i KS M40.pl Poznań po raz pierwszy ograł CityZen na jego terenie i ciągle liczy się w walce o czołowe lokaty w ligowej tabeli.

14.kolejka II Ligi PLF 11.03.2017, godz. 13:00 City Zen Poznań – KS M40.pl Poznań 2:6 (1:3) 0:1 – 1 min – Tomasz Sobierajski (asysta Przemysław Marciniak) 0:2 – 6 min – samobójcza 1:3 – 7 min – Grzegorz Urbański (asysta Serhii Chamukha) 1:4 – 26 min – Przemysław Marciniak 1:5 – 30 min – Grzegorz Urbański (asysta Tomasz Sobierajski) 2:6 – 34 min – Przemysław Marciniak (przedłużony rzut karny) KS M40.pl: Wojtek Pers – Przemysław Marcinaik (k), Tomasz Sobierajski, Maciej Krzyształowski, Serhii Chamukha – Marcina Grabowski, Mateusz Górka, Grzegorz Urbański, Marek Barul – Patryk Rzepka Trener: Patryk Rzepka