Udana inauguracja rozgrywek I ligi piłki ręcznej i pierwsze historyczne zwycięstwo za trzy punkty drużyny Grunwaldu Poznań.

Do przerwy podopieczni trenera Walczaka przegrywali dwoma bramkami, jednak motywacja w szatni musiała być odpowiednia i do tego doświadczenie wojskowych wzięła górę. W meczu na początku rozgrywek I ligi w Poznaniu, Grunwald odniósł  bardzo cenne zwycięstwo nad nad młodym zespołem z Gdańska 23-21.

Kluczem do zwycięstwa była bardzo dobra gra obronna zespołu i kapitalna postawa bramkarza Filipa Tarko. W końcowych fragmentach pierwszej połowy wojskowi nie wykorzystali dogodnych sytuacji i gdańszczanie przeprowadzając szybkie kontry wygrali tę część spotkania 9-11.

W drugiej części Grunwald szybko odrobił  straty i przejął inicjatywę prowadząc 1-2 bramkami. Po emocjonującej końcówce wygrywając 23-21.

WKS Grunwald Poznań – SMS ZPRP Gdańsk 23:21 (9:11)

WKS Grunwald: Piotr Kołtunowicz, Marek Baraniak (3 bramki), Robert Fogler, Tomasz Draszkiewicz, Alan Harasymek, Michał Majewski (2 bramki), Krzysztof Martyński (8 bramek), Piotr Nowicki, Tomasz Gintowt (6 bramek), Filip Kurek (1 bramka), Patryk Piechowiak, Michał Nieradko (3 bramki), Piotr Wenta, Mateusz Lubiewski, Filip Tarko, Patryk Kulczyński

SMS ZPRP: Marcin Węgrzyn, Leon Łazarczyk (1 bramka), Krystian Kowalik (2 bramki), Michał Frańczak (2 bramki), Michał Scisłowicz, Patryk Wacek, Michał Luks, Patryk Niedzielenko (2 bramki), Szymon Działakiewicz (5 bramek), Kacper Lazarowicz (3 bramki), Jakub Matlęga, Andrzej Beczek, Damian Pawelec, Wojciech Dadej (1 bramka), Piotr Rybski (4 bramki), Dariusz Skraburski (1 bramka)

Informacja Grunwald Poznań/zdjęcia własne redakcji.