Szczypiorniści MKS-u Poznań zdobyli wreszcie pierwsze punkty w rozgrywkach I ligi piłki ręcznej. Na własnym parkiecie pokonali MKS Henri Lloyd Brodnica 29:27.

Początek meczu to szybka i skuteczna gra MKS-u Poznań. Gospodarze wykorzystali zdenerwowanie w szeregach brodniczan i objęli prowadzenie 3-1. Jednak jakby uśpieni łatwo zdobywanymi golami, pozwolili gościom na przejęcie inicjatywy. W ich szeregach pierwszoplanowymi postaciami byli Daniel Netz i znany z występów w Grunwaldzie Poznań Mateusz Matlach. Dzięki ich skuteczności goście wyszli na trzybramkowe prowadzenie.

Po czasie, który wziął trener Doman Leitgeber i zmianach, które przeprowadził, poznaniacy zaczęli wreszcie grać tak, jak oczekiwali licznie zgromadzeni kibice. W tym czasie klasą dla siebie był Michał Kasperczak, który szybko rzucił 4 gole i dzięki temu udało się zakończyć pierwszą połowę remisem 15-15.

Początek drugiej połowy to mobilizacja w szeregach MKS-u Poznań i nadzieje na szybkie odskoczenie rywalom. Niestety, w 33 minucie meczu, najlepszy do tego momentu zawodnik gospodarzy Michał Kasperczak doznał groźnie wygladającej kontuzji kolana. Po meczu na noszach zabrało go pogotowie i rokowania niestety nie są najlepsze.

Od tego momentu na parkiecie obie drużyny walczyły cios za cios. Raz jedni, raz drudzy wychodzili na prowadzenie. Poznaniakom pomagali jak mogli kibice, zachęcani do gorącego dopingu przez spikera, który dla najgłośniej dopingujących osób przygotował nagrody w postaci karnetów na mecze MKS-u. Gospodarze wykrzesali resztę sił i dzięki skutecznej grze swoich skrzydłowych wyszli na prowadzenie.

Końcówka meczu była bardzo nerwowa. Co chwilę na zmianę szczypiorniści oby drużyn wędrowali na ławkę kar. Na szczęście więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, efektowne gole rzucali Marek Kaczmarek oraz Rafał Niedzielski i MKS Poznań wygrał to ważne spotkanie 29-27.

MKS Poznań – MKS Henri Lloyd Brodnica 29-27 (15-15)

MKS Poznań: Dariusz Zarzycki, Bartosz Badowski, Tomasz Sobota – Marek Kaczmarek 6 goli, Maciej Tokaj 5, Wojciech Leder 4, Michał Kasperczak 4, Rafał Niedzielski 3, Jakub Pochopień 2, Daniel Bartłomiejczyk 2, Krystian Kaczmarek 1, Jakub Kasperczak 1, Bartosz Przedpełski 1, Antoni Żochowski, Mateusz Lubiewski,  Łukasz Niedzielak

MKS Henri Lloyd Brodnica: Kamil Netz 7 goli, Mateusz Matlach 7, Paweł Kruszewski 4, Mateusz Obłowski 4, Maciej Malinowski 3, Karol Kryczka 1, Karol Cichocki 1, Paweł Jankowski, Łukasz Olszewski, Artur Sadowski, Dawid Jadanowski, Mariusz Bidziński, Dawid Kaczmarski, Jakub Mazur, Sebastian Wajc, Krzysztof Muszak