Polonia Środa Wlkp - Lech II Poznań - fot. screen z LechTV
Polonia Środa Wlkp – Lech II Poznań – fot. screen z LechTV

Trzecie z rzędu zwycięstwo w lidze zanotowały rezerwy Lecha Poznań. Tym razem w pokonały na wyjeździe Polonię Środa Wielkopolska 4:2. Dwie bramki dla młodych lechitów zdobył Piotr Fontowicz, a po jednym trafieniu dołożyli Mateusz Klichowicz i Piotr Kurbiel.

Rezerwy Lecha najgorszy okres mają już za sobą, wygrana z Polonią była trzecią z rzędu i poznaniacy w końcu zaczynają gromadzić punkty.

Już do przerwy poznaniacy prowadzi dwoma bramkami, po celnych uderzeniach Klichowicza i Fontowicza. W końcówce pierwszej połowy boisko po dwóch żółtych kartkach musiał opuścić zawodnik gospodarzy Krystian Pawlak. Lechici podwyższyli prowadzenie po przerwie, a gola strzelił ponownie Fontowicz. Jednak chwilę później bramkę dla Polonii strzelił Adrian Olczyk.

Kolejne emocje kibiców czekały dopiero w końcówce mecze. Najpierw Olczyk był faulowany w polu karnym, a „jedenastkę” wykorzystał Michał Chmielecki. Ostatnie słowo w spotkaniu należało jednak do rezerw Lecha, a gola pieczętującego zwycięstwo zdobył Kurbiel.

W bramce Lecha II ponownie stanął wracający po kontuzji Jasmin Burić.

– Cieszy wygrana na trudnym terenie, niepotrzebnie tylko tracimy bramki z przeciwnikiem osłabionym o jednego zawodnika. Dobry występ młodziutkiego Kacpra Wojdaka jest plusem tego meczu. W tygodniu zawodnicy drugiego zespołu otrzymali szansę od trenera Skorży i przed meczem przestrzegałem ich, aby poziom ich wysokiej koncentracji z tygodnia nie został obniżony.  Dzisiaj po prostu byliśmy lepszym piłkarsko zespołem i zasłużenie wygrywamy – powiedział po meczu trener Lecha II Patryk Kniat.

Polonia Środa Wlkp. – Lech II Poznań 2:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Klichowicz (30.), 0:2 Fontowicz (36.), 0:3 Fontowicz (54.), 1:3 Olczyk (59.), 2:3 Chmielecki (86. – karny), 2:4 Kurbiel (90.)

Polonia: Adrian Lis – Marek Matysiak, Szymon Grzelak, Radosław Barabasz (89. Marcin Falgier), Mateusz Pluciński (89. Adrian Błaszak), Michał Chmielecki, Igor Jurga, Michał Górzyński (57. Adrian Olczyk), Michał Stańczyk, Krzysztof Bartoszak (82. Dominik Mucha), Krystian Pawlak

Lech II: Jasmin Burić – Maciej Orłowski, Kacper Wojdak, Wiktor Witt, Grzegorz Rogala (9. Emil Szczupakowski) – Marcin Gawron, Piotr Rymar – Piotr Fontowicz, Mateusz Klichowicz, Krystian Sanocki (85. Dawid Juchacz) – Patryk Wolski (60. Piotr Kurbiel)

Czerwona kartka: Krystian Pawlak (45. – za dwie żółte)

źródło: lechpoznan.pl, polonia-sroda.pl, lechtv