Rezerwy Lecha Poznań w odmłodzonym składzie pewnie pokonały Chełminiankę Chełmno 6:1. Hat-trickiem popisał się Dawid Juchacz, pozostałe trafienia były autorstwa Wiktora Witta, Damiana Roszczyka i Mariusza Woźniaka.

Trener Lecha II Patryk Kniat na mecz z jedną z najsłabszych drużyn w III lidze grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej, Chełminianką, zdecydował się postawić na dość młody skład. Z pierwszego zespołu zagrało zaledwie dwóch piłkarzy – Mateusz Lis i Krystian Sanocki. W zespole wystąpiło także czterech zawodników z zespołu juniorów A1 Patryk Janasik, Bartosz Tetych, Jakub Pawlicki i Damian Roszczyk.

Lechici nie mieli większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Pierwszego gola, z rzutu karnego, w 21. minucie strzelił Witt. W pierwszej połowie trafił jeszcze Juchacz.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej części gry. Na listę strzelców wpisywali się dwukrotnie Juchacz, który skompletował hat-tricka, a także Roszczyk i Woźniak. Gości stać było tylko na honorowe trafienie autorstwa Rafała Baranowskiego.

Graliśmy dzisiaj z zespołem z którym mieliśmy obowiązek wygrać. Zagraliśmy w składzie złożonym z zawodników II zespołu i juniorów z A1. Cieszą udane debiuty na poziomie piłki seniorskiej Patryka Janasika, Bartka Tetycha, Kuby Pawlickiego i Damiana Roszczyka . Taki mamy plan żeby w tych kilku ostatnich kolejkach wprowadzać młodzież, która w przyszłym sezonie będzie decydować o grze rezerw – powiedział po meczu trener Lecha II Patryk Kniat.

Lech II Poznań – Chełminianka Chełmno 6:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Witt (21. – karny). 2:0 Juchacz (36.). 3:0 Juchacz (58.), 4:0 Juchacz (72.), 4:1 Baranowski (77.), 5:1 Roszczyk (86.), 6:1 Woźniak (90.)

Lech: Mateusz Lis – Piotr Fontowicz, Tomasz Dejewski (80. Marcin Banaszak), Wiktor Witt, Grzegorz Rogala – Mariusz Woźniak, Piotr Rymar (58. Jakub Pawlicki), Patryk Janasik (62. Damian Roszczyk) – Dawid Juchacz , Krystian Sanocki, Piotr Kurbiel (74. Bartosz Tetych)

źródło: lechpoznan.pl