Rezerwy Lecha Poznań zremisowały u siebie z Górnikiem Konin 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Paweł Tomczyk, wyrównał w 90. minucie Paweł Błaszczak. W pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Krzysztof Kołodziej.

Po ubiegłotygodniowym wyjazdowym zwycięstwie z Leśnikiem Manowo 5:0 podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia liczyli na podtrzymanie passy w meczu u siebie z Górnikiem. Tym razem jednak oba zespoły podzieliły się punktami.

Lechici mieli przewagę od początku spotkania, ale nie potrafili tego przełożyć na bramki. W poprzeczkę m.in. trafił Maciej Spychała. Najlepszą okazję mieli w 21. minucie, kiedy sędzia podyktował rzut karny po faulu na Jakubie Moderze. Jedenastki nie wykorzystał jednak Kołodziej, którego uderzenie obronił Dawid Kołodziejczak.

Po przerwie nadal przeważali gospodarze, ale udokumentowali to dopiero w 82. minucie, kiedy bramkarza Górnika głową pokonał Tomczyk. Po chwili lechici mieli dwie znakomite szanse na kolejne gole, ale nie wykorzystali ich Wojciech Mielcarek i Dawid Kurminowski.

Skromnego prowadzenia nie udało się jednak dowieźć do końcowego gwizdka. W 90. minucie Mateusz Augustyniak dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, błąd popełnił Miłosz Mleczko, który wyszedł na przedpole i nie złapał piłki, a do pustej bramki wpakował ją Błaszczak.

Kolejne spotkanie rezerwy Lecha rozegrają w sobotę 22 października na wyjeździe z Pogonią Lębork.

Lech II Poznań – Górnik Konin 1:1 (0:0)

Bramki: Tomczyk (82.) – Błaszczak (90.)

W 21. minucie Krzysztof Kołodzie j nie wykorzystał rzutu karnego (Dawid Kołodziejczak obronił).

Lech II: Miłosz Mleczko – Marcin Wasielewski, Jurica Cindrić, Marcin Banaszak (46. Tymoteusz Puchacz), Marcin Magdziak – Maciej Spychała (71. Paweł Tomczyk), Jakub Pawlicki – Kacper Chodyna (46. Niklas Zulciak), Jakub Moder, Wojciech Mielcarek – Krzysztof Kołodziej (61. Dawid Kurminowski)

Żółte kartki: Marcin Wasielewski, Jurica Cindrić, Jakub Pawlicki

źródło: lechpoznan.pl, gornikkonin.pl