Sokół Browar Kościerzyna ograł na własnym boisku drużynę MKS Poznań 28:25 w sobotnim meczu I Ligi Mężczyzn gr A.

Dla obu drużyn ostatni mecz był niezwykle ważny. Zwycięstwo gwarantowało zawodnikom MKS-u umocnienie na miejscu barażowym, a szczypiornistom z Kościerzyny pewne ósme miejsce w tabeli. Choć obie drużyny prezentowały w spotkaniu wysoką formę, to szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść gospodarze.

Od początku spotkania to miejscowi narzucali tempo gry, jednak przyjezdni bardzo szybko nadrabiali stracone punkty. Od połowy pierwszej części gry gospodarze rzucili aż sześć bramek i tracąc zaledwie jedną odskoczyli poznaniakom na 11:6. Jednak na parę minut przed gwizdkiem MKS Poznań rzucił się do ataku i zaczął minimalizować stratę do rywala. Czasu jednak zabrakło i drużyny schodziły do szatni z wynikiem 13:11 dla Kościerzyny.

Od początku drugiej połowy do ataku ruszyli przyjezdni. Obrońcy gospodarzy byli jednak w tym spotkaniu niezwykle czujni i po zatrzymaniu poznaniaków do ataku rzucił się Sokół Browar Kościerzyna. O wyniku zadecydował młody zawodnik miejscowych, Szymon Kmieć, który w niecałe pół godziny zdobył aż osiem bramek.

Na dwanaście minut przed końcem spotkania na tablicy widniał wynik 22:17 dla podopiecznych Andrzeja Gryczki. Po bramce Mateusza Pacały i kolejnej próbie ataku gościom nie udało się przechylić zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się wynikiem 28:25 dla gospodarzy.

Sokół Browar Kościerzyna – MKS Poznań 28:25 (13:11)

MKS: B.Badowski, P.Góral, D.Zarzycki – M.Tokaj 6, M.Pacała 5, M.Bekisz 5, A.Żochowski 2, B.Grycman 2, J.Kasperczak 2, A.Klopsteg 2, M.Witucki 1, H.Narożny, B.Przedpełski, J.Pochopień, Ł.Niedzielak

Kary: 4 min.