JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec
JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec / fot. Irek Pindral

JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań przegrał z JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 57:65 w zaległym meczu 16. kolejki. Dla przyjezdnych to pierwsza w ich historii wyjazdowa wygrana w Tauron Basket Lidze Kobiet.

Spotkanie pierwotnie miało się odbyć pod koniec stycznia, ale zostało przełożone na 7 marca. W poniedziałek obie drużyny grały falami. Początek meczu należał do sosnowiczanek, które prowadziły po pierwszej kwarcie 18:12.

W 12. minucie Zagłębie miało dziesięć punktów przewagi 24:14 i kompletnie przestały trafiać do kosza. Niemoc rywalek wykorzystały poznanianki. Gospodynie doprowadziły do remisu po 24, ale dopadł je kryzys, i na przerwę schodziły ze stratą dziewięciu punktów 28:37.

MUKS z najlepszej strony pokazał się w trzeciej kwarcie. Zawodniczki ze stolicy Wielkopolski przegrywały zaledwie 36:37, a następnie 47:48. Na początku czwartej części meczu w końcu udało im się wyjść na prowadzenie.

Na dziewięć minut przed końcem spotkania było 51:48 dla MUKS. Niestety poznanianki zaczęły seryjnie pudłować, co wykorzystało Zagłębie, które ostatecznie wygrało 65:57.

JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań – JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 57:65 (12:18, 16:19, 19:11, 10:17)

Poznań: Żaneta Durak 19, Zuzanna Puc 14, Magdalena Idziorek 12, Julia Drop 10, Aleksandra Dziwińska 2, Patrycja Klatt, Sylwia Siemienas , Barbara Skowronek, Klaudia Gertchen, Karolina Olszewska po 0.

Sosnowiec: Aishah Sutherland 22, Marta Dobrowolska 11, Paulina Rozwadowska 9, Naketia Swanier 8, Shannon McCallum 6, Paulina Antczak 5, Anna Bekasiewicz 2, Barbara Głocka 2.