Zwycięstwem 29:24 zakończyło się wyjazdowe spotkanie KS AP Poznań z GMTS Spartą Gubin w meczu 7. kolejki II ligi piłki ręcznej kobiet. Wygrana pozwoliła zakończyć rundę jesienną na pozycji wicelidera tabeli.

Już w początkowej fazie meczu poznanianki zdominowały przeciwniczki wypracowując czteropunktową przewagę w pierwszych pięciu minutach. Przewaga przyjezdnych utrzymywała się do połowy pierwszej części gry. Po siedemnastu minutach gospodynie postanowiły ruszyć do ataku i wyrównały wynik do przerwy na 14:14. Warto dodać, że wtedy zawodniczki AP grały w podwójnym osłabieniu.

Po lodowatym prysznicu otrzymanym w końcówce pierwszej partii, szczypiornistki z Poznania chcąc zrehabilitować się za niewykorzystane szanse ponownie ruszyły do ataku od początku drugiej połowy. Pięciopunktowa przewaga wypracowana do 47. minuty spotkania utrzymała się do końcowego gwizdka. Mecz zakończył się wynikiem 29:24 dla KS AP Poznań.

Bardzo dobrze zaprezentowała się w drugiej połowie bramkarka Ewelina Szymyślik, która zakończyła mecz z 52-procentową skutecznością, oraz skrzydłowa Karolina Szajek, która zdobyła 11 bramek.

Dzięki zwycięstwu w Gubinie poznanianki zakończyły rundę jesienną na pozycji wicelidera II ligi grupy wielkopolskiej.

GMTS Sparta Gubin – KS AP-Poznań 24:29 (14:14)

GMTS: J. Ewelina, A. Adamczyk, J. Berenc 1, M. Janecka 3, M. Mielczarczyk 1, K. Dudzień 8, J. Kozioł 4, J. Bogdanowicz, K. Matera, K. Kaniewska 7, A. Musiał, J. Urban, K. Stefczuk

Kary: 14 min (Mielczarczyk, Dudzień, Kaniewska, Musiał po 2 min, Berenc 6 min)

AP-Poznań: E. Szymyślik, K. Szajek 11, A. Hahn 1, M. Wasiak 1, M. Błaszczak 1, S. Siemko 2, M. Buda, I. Białek, N. Ayadi 5, A. Tomirowska 1, S. Scheiller 1, I. Piskała, K. Chełminiak 6

Kary: 16 min (Ayadi, Tomikowska, Scheiller po 2 min, Wasiak 4 min, Chełminiak 6 min)