MKS Poznań - Warmia Traveland Olsztyn / fot. Elżbieta Skowron

Na pierwszej rundzie piłkarze ręczni MKS Poznań zakończyli rozgrywki w Pucharze Polski. Zawodnicy ze stolicy Wielkopolski w pewnym momencie prowadzili 18:13, ale ostatecznie przegrali na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec 23:27.

Czerwono-czarni przystąpili do wtorkowego meczu bez kontuzjowanych Tomasza Łączkowiaka, Rafała Niedzielskiego i Huberta Narożnego. Wolne dostali również Jakub Kasperczak, Mateusz Pacała, Wojciech Leder i Bartosz Badowski.

Po drugiej stronie zabrakło chorego Cezarego Marciniaka, a na ławce rezerwowych zasiedli Dariusz Widziński i Bartosz Świerad. W mecz lepiej weszli goście, którzy po kilku minutach prowadzili 3:0. Po chwili widowisko się wyrównało, a wynik oscylował w okolicy remisu. Po 30. minutach gry poznaniacy prowadzili 15:13. Po zmianie stron ich przewaga wzrosła do pięciu bramek ( 18:13 ), ale końcówka meczu należała już do gospodarzy.

Po golu Dawida Pietrzkiewicza w 52. minucie Nielba doprowadziła do remisu 22:22. Gospodarze wykorzystali w ostatnim fragmencie gry niezrozumiałą karę dwóch minut dla Mikołaja Wituckiego i wyprowadzili swój zespół na trzybramkowe prowadzenie.

Ostatnią w tym meczu bramkę rzucił wspomniany wcześniej Pietrzkiewicz, ustalając wynik meczu na 27:23 dla Nielby.

W poznańskim zespole na plus zagrali Łukasz Niedzielak, Maciej Tokaj, Miłosz Bekisz i Bartosz Przedpełski. Kilka udanych akcji w końcówce meczu zaliczył także młody Mikołaj Witucki. Wśród gospodarzy prym wiedli Łukasz Hoffman, Robert Kamyszek i zdobywca sześciu bramek Dawid Pietrzkiewicz.

Przed poznaniakami krótki okres przygotowań do sobotniego meczu z Pomezanią Malbork. Nielba zmierzy się na wyjeździe z SPR Tarnów.

MKS Nielba Wągrowiec – MKS Poznań 27:23 (13:15)

Poznań: Zarzycki, Góral – Witucki 3, Grycman 1, Klopsteg 3, Przedpełski 1, Pochopień 2/1, Tokaj 4/1, Bekisz 3, Niedzielak 6, Maćkowiak, Bartłomiejczyk,  Żochowski.

Karne: 2/4.
Kary: 2 min.

źródło: mks.poznan.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments