Vanessa Machnicka pierwsza z prawej - fot. Greek Judo Federation

Wielka Sobota była niezwykle udana dla Vanessy Machnickiej. Zawodniczka poznańskiej Akademii Judo wywalczyła w Atenach brązowy medal Pucharu Europy Juniorek. Natomiast jej koleżanka klubowa Kamila Busse zajęła siódme miejsce.

Sukces Machnickiej jest tym cenniejszy, ponieważ ona dopiero w sierpniu skończy 17 lat i nadal jest juniorką młodszą, a w Grecji prawo rywalizacji miały zawodniczki nawet trzy lata od niej starsze. Niezwykle utalentowana judoczka ze stolicy Wielkopolski w pierwszej walce pokonała reprezentantkę gospodarzy Konstantinę Lazaridou, a następnie zwyciężyła nad Turczynką Merve Tas.

W półfinale Machnicka przegrała z Portugalką Joaną Fernandes. Jednak w pojedynku o 3. miejsce w kategorii do 52 kg w pięknym stylu wygrała przed czasem z Brytyjką Stephanie Walker. Wielkanoc jest niezwykle szczęśliwa dla podopiecznej trenera Radosława Miśkiewicza. Dokładnie 2 lata temu w Wielką Sobotę wywalczyła ona swój pierwszy historyczny medal na zawodach cyklu Pucharu Europy, a tym razem triumfowała po raz pierwszy w kategorii juniorek.

Machnicka w 2015 roku może się pochwalić sporą ilością wartościowych wyników: VII miejsce – Puchar Europy Juniorek Młodszych w Chorwacji, III m – Puchar Europy Juniorek Młodszych w Hiszpanii, I m – Puchar Polski w Suchym Lesie i obecnie III m Puchar Europy Juniorek w Grecji. Dzięki tym sukcesom praktycznie zapewniła sobie start na czerwcowych Mistrzostwach Europy Juniorek Młodszych w Sofii oraz na lipcowym Olimpijskim Festiwalu Europejskiej Młodzieży.

Poniżej wideo z walkami Vanessy Machnickiej. Należy przesunąć do podanego czasu:
– 28:05 – Konstantina Lazaridou
– 1:11:40 – Merve Tas
– 1:57:25 – półfinał z Joaną Fernandes
– 5:18:20 – walka o 3. miejsce z Stephanie Walker