jagoda-ulfig
Jagoda Ulfig (AZS Poznań) – fot. facebook.com/azstkd

Jagoda Ulfig z AZS Poznań zdobyła brązowy medal zawodów Turkish Open o randze WTF G-1 w taekwondo olimpijskim. Pozostała dwójka z akademickiego klubu Magdalena Leporowska i Karol Robak zajęli w Belek piąte miejsce.

Ulfig rywalizowała w kategorii -67 kg. 18-letnia zawodniczka w pierwszej walce pokonała Greczynkę Grammatiki Christidou 6:4. W ćwierćfinale poznanianka wyeliminowała Serbkę Dajanę Perisić 4:3, ale  w kolejnym pojedynku niestety przegrała z jej rodaczką Aną Bajić 3:4. Reprezentantka AZS Poznań po raz trzeci w tym roku stanęła na podium zawodów rangi G-1. Wcześniej ta sztuka udała jej się na czerwcowym Swiss Open i październikowym Serbia Open.

Na piątym miejscu rywalizację w kategorii -68 kg zakończył Karol Robak, który kilka dni wcześniej również w Belek triumfował w 2. Klubowych Mistrzostwach Europy. W Turkish Open 17-letni taekwondzista odpadł w 1/16 turnieju po porażce 0:6 z Mario Silvą z Portugalii. W pierwszych dwóch walkach Robak pokonał Turka Omeza Ramazana Eveza 11:9 oraz Ali Akhundova z Azerbejdżanu 18:1.

Natomiast Magdalena Leporowska walczyła w wadze -57 kg. 20-letnia zawodniczka pokonała 11:0 Marię Ahmed z Finlandii oraz 8:0 Tanję Stefanową z Bułgarii. Przegrała dopiero w ćwierćfinale z Turczynką Altunel Durdane 1:7.