Jagoda Ulfig na podium Serbian Open 2014 - fot. facebook.com/azstkd
Jagoda Ulfig na podium Serbian Open 2014 – fot. facebook.com/azstkd

Jagoda Ulfig z AZS OŚ Poznań zdobyła brązowy medal w wadze do 67 kg na międzynarodowym turnieju rankingowym Światowej Federacji Taekwondo – Serbia Open 2014.

18-letnia zawodniczka pokazała się w Belgradzie z bardzo dobrej strony. Ulfig w pierwszej walce pokonała Niemkę Vanessę Koerndl 14:5, a w drugiej rundzie wygrała z Serbką Dajaną Perisić 7:6. W ćwierćfinale poznańska taekwondzistka wyeliminowała brązową medalistkę mistrzostw Europy z 2012 roku Chorwatkę Petrę Matijašević 8:1.

W półfinale Ulfig zmierzyła się z brązową medalistką igrzysk olimpijskich w Londynie Paige McPherson. Amerykanka zwyciężyła nad Polką 5:0, a następnie w finale przegrała ze Szwedką Elin Johansson 2:3. Poznanianka po raz drugi w tym roku stanęła na podium zawodów klasy G-1 w taekwondo olimpijskim. W czerwcu Ulfig także była trzecia na Swiss Open w Lozannie.

W wadze do 67 kg walczyła również Katarzyna Lis. Druga z reprezentantek AZS OŚ Poznań w Belgradzie wygrała z Greczynką Grammatiki Christidou 5:1. W ćwierćfinale 20-letnia Polka przegrała ze wspomnianą wcześniej McPherson 2:5. Ostatecznie Lis została sklasyfikowana na 5. miejscu.

Jarosław Mecmajer, Karol Robak, Bartosz Kołecki, Mikołaj Szaferski i Magdalena Leporowska zajęli dalsze lokaty.