Albert Millert (AZS Poznań) - fot. facebook.com/azstkd

Albert Millert zdobył brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Europy (do lat 21) w taekwondo olimpijskim. 19-letni zawodnik AZS Poznań przegrał w Groznym tylko ze złotym medalistą.

Millert walczył w kategorii -63 kg. W pierwszej walce pokonał Cypryjczyka Chrysostomoas Kouttoukiego 10:0. Następnie wygrał z Gruzinem Arshakiem Kirakosaynem 7:4, co dało mu już pewny medal.

W półfinale lepszy od Millerta 4:1 okazał się Ruslan Aliev. W finale w pojedynku dwóch Rosjan Pavel Andrienko zwyciężył nad swoim rodakiem 10:5. Obok Millerta na najniższym stopniu podium stanął Bułgar Mitko Dzhordzhiev.

Poznaniak tym samym powtórzył sukces z zeszłego roku z Bukaresztu, gdzie na imprezie tej samej rangi również zdobył brązowy medal.

W Groznym walczyła również Jagoda Ulfig. Reprezentantka AZS Poznań w pierwszej walce przegrała z Rosjanką Valeriyą Kukanovą.