Karol Robak z OŚ AZS Poznań zdobył złoty medal 2. Klubowych Mistrzostw Europy w taekwondo olimpijskim, które odbyły się w tureckim Belek. Blisko podium była także jego koleżanka klubowa Magdalena Leporowska.

17-letni poznaniak walczył w kategorii -68 kg. W drodze po złoto pokonał pięciu rywali. W pierwszym pojedynku nasz taekwondzista wygrał z reprezentantem gospodarzy Serhatem Korkutanem (14:2), później wyeliminował Ukraińca Hryhorija Husarowa (9:1), a w ćwierćfinale zwyciężył nad Hiszpanem Claudio Treviso (17:4). W półfinale Robak pokonał przez nagłą śmierć Belga Nicolasa Chortena. Natomiast w finale triumfował na Austriakiem Enesem Acikelem (6:5).

Magdalena Leporowska stoczyła dwie walki w wadze do 57 kg. 20-letnia zawodniczka OŚ AZS Poznań najpierw była lepsza od Węgierki Ediny Kotsis, ale w pojedynku o awans do strefy medalowej przegrała minimalnie 0:2 z Belgijką Raheleh Asemani.

Z pozostałych Polek i Polaków we wtorek z brązowych medali cieszyli się: Anika Godel z AZS AWF Warszawa w kategorii +73 kg, Karol Hołubowicz z Legionowskiej Akademii Sportów Walki w kategorii -74 kg oraz Piotr Hatowski ze Startu Olsztyn w wadze +87 kg.

Robak i Leporowska zostają w Belek, gdzie w dniach 28-30 listopada rozegrany zostanie turniej indywidualny Turkish Open klasy WTF – G1.