Elżbieta Giedrojć - fot. Wojciech Klepka

Koszykarki Poznań City Center AZS pokonały u siebie MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 70:60 i awansowały na pierwsze miejsce w tabeli I ligi. Akademiczki do zwycięstwa poprowadziły Elżbieta Giedrojć i Magdalena Wojdalska. Obie zdobyły w sumie 41 punktów.

Przez pierwsze trzy kwarty obie drużyny toczyły wyrównaną walkę. Momentami lekką przewagę miały Akademiczki, które wychodziły na prowadzenie 28:21 lub 48:40. Jednak za każdym razem zawodniczki z Jeleniej Góry szybko odrabiały wszystkie straty. Losy spotkania rozstrzygnęły się na początku ostatniej części meczu.

Po trzech kwartach Poznań City Center AZS miał minimalną przewagę 54:50, ale na pięć minut przed końcem meczu było już 63:50 dla podopiecznych trenera Ryszarda Barańskiego. Przyjezdne fatalnie pudłowały w tym fragmencie spotkania, nie trafiając między innymi czterech rzutów wolnych.

Drużyna z Jeleniej Góry miała jeszcze lekki zryw i doszła AZS na 56:63. Na chwilowy kryzys swojej drużyny szybko zareagował szkoleniowiec Akademiczek. Trener Barański poprosił o przerwę na żądanie, po której wprowadził ponownie na boisko Kingę Woźniak oraz Elżbietę Giedrojć.

Tuż po krótkiej przerwie Magdalena Wojdalska wykorzystała dwa rzuty wolne, a następnie dołożyła trójkę, czym rozwiała nadzieję na zwycięstwo zespołu z Dolnego Śląska. Ostatecznie poznanianki wygrały 70:60 i awansowały na pierwsze miejsce w tabeli I ligi. Dotychczasowy lider AZS Politechnika Korona Kraków ma jedno spotkanie rozegrane mniej.

Poznań City Center AZS – MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 70:60 (21:17, 19:17, 14:16, 16:10)

Poznań: Elżbieta Giedrojć 22, Magdalena Wojdalska 19, Daria Marciniak 10 (10 zbiórek), Kinga Woźniak 7, Patrycja Szelągowska 6, Karolina Budeń 3, Kinga Banach 3, Agata Siwińska 0, Paulina Adamowicz 0, Joanna Rzeszutek 0.

Jelenia Góra: Agnieszka Misiek 25, Martyna Stasiuk 22, Agnieszka Myślak 6, Małgorzata Myćka 3, Agata Krygowska 2, Katarzyna Smajda-Młodnicka 2, Monika Paradowska 0.