9-11 grudnia Reprezentacja Polski kobiet w Futsalu miała okazje zmierzyć się z kadrą Słowacji, Moraw oraz gospodarzy kadrą Czech w Ostrawie.

Przy okazji kobiecego Turnieju grali tez chłopcy z kadry U-19, co pozwoliło nam na scalenie tego małego fustalowego świata. Dopingowaliśmy się wzajemnie, co przyniosło skutek w postaci 2 miejsca U-19 oraz pierwszego miejsca kobiet!
 
Turniej już w bardziej optymalnym terminie bo wszystkie kadrowiczki rozegrały już 3 kolejki ligowe. Rywalki też na pewno były słabsze od tych w Moskwie, jednak trzeba zauważyć, że Czeszki pokonały Rosjanki 2-0 już w tym roku.
 
Po pierwszym i drugim remisie 1-1 ze Słowacją i Morawami mało kto wierzył, że uda nam się wygrać turniej! Mimo to my pokazałyśmy charakter, nie zależało nam na wygraniu turnieju tak mocno jak na wygraniu pierwszego meczu po reaktywacji kadry. Mecz z Czeszkami pokazał, że możemy się mierzyć z najlepszymi i z nimi wygrywać! Charakter i ogromna wola walki oraz chęć do pracy drzemie w tej drużynie i wierzę, że stać ją jeszcze na wiele i nie raz ucieszy kibiców tych wątpiących w ten zespół oraz tych zapalonych będących z drużyną na dobre i złe!
 
Relacja Ali Zając (UAM@Polonia Poznań)
 
W kadrze narodowej futsalistek, prym wiodą zawodniczki z Poznania – Ala Zając, Monia Marczak, Marta Kosiorek, Ada Sikora,  Laura Czudzińska oraz bramkarka Dominika Dewicka. Na co dzień reprezentują Polonię Poznań, jednak w okresie zimowym grają dla UAM Poznań.
Selekcjonerem kadry narodowej futsalistek, jest  trener  UAM Poznań, Wojciech Weiss. Bartosz Grobelny zaś to „nadworny” medyk naszych pań, zarówno w klubach poznańskich jak i w kadrze. W Turnieju nie mogła uczestniczyć, jedna z najlepszych zawodniczek Ala Busza. Ali życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
 
Kadra narodowa na Turnieju w Ostrawie
Karolina Klabis (AZS UJ Kraków) – bramkarka
Dominika Dewicka (UAM@Polonia Poznań) – bramkarka
Justyna Maziarz (AZS UJ Kraków)
Magdalena Knysak (AZS UJ Kraków)
Kinga Wilk (AZS UJ Kraków)
Natalia Sitarz (AZS UJ Kraków)
Renata Uchnast (GOL Częstochowa)
Alicja Zając (UAM@Polonia Poznań)
Monika Marczak (UAM@Polonia Poznań)
Marta Kosiorek (UAM@Polonia Poznań)
Laura Czudzińska (UAM@Polonia Poznań)
Adriana Sikora (UAM@Polonia Poznań)
Klaudia Grodzka (Praga Warszawa)
Ilona Sotor (Rolnik Głogówek)
 
Pierwszy mecz
Polska – Słowacja 1:1
Bramka Knysak
 
Drugi mecz
Morawy – Polska 1:1
Bramka Grodzka
 
Mecz finałowy
Polska – Czechy 5:2
Zając x2, Uchnast, Knysak, Sitarz
 
 1  Polska  3  5  7:4
 2  Słowacja  3  5  5:4
 3  Czechy  3  4  11:8
 4   Morawy  3  0  4:14
 
 
 
 
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments