Dzięki zwycięstwu we wtorkowym meczu z MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 77:63 (25:12, 18:17, 22:19, 11:15)  drużyna prowadzona przez Macieja Brodzińskiego ponownie objęła fotel lidera 1 ligi koszykówki kobiet.

Pierwsza kwarta tego spotkania, to zdecydowana dominacja poznańskich zawodniczek. Zakończyła się wynikiem 25:12. Jednocześnie był to najlepszy okres gry MUKS-u Poznań w całym spotkaniu.

Kolejne dwie kwarty były już bardziej wyrównane, po obu stronach pojawiło się wiele błędów, zarówno w ataku jak i w obronie. W tym spotkaniu trener Maciej Brodziński dał możliwość gry młodszym, mniej doświadczonym zawodniczkom, aby mogły one ogrywać się na pierwszoligowych parkietach.

W ostatniej kwarcie koszykarkom MUKS-u Poznań zabrakło skuteczności rzutowej, skutkiem tego braku celności była przegrana w ostatniej kwarcie 11:15.

Ostatecznie to podopieczne Macieja Brodzińskiego z parkietu schodziły zwycięskie. Należałoby zaznaczyć, że jest to 9 zwycięstwo (na 10 meczów) Pomarańczarni MUKS-u Poznań w tym sezonie.