Moc wrażeń, sporo ciekawej gry oraz kartkowo zakończyły się derby Poznania, w lidze futsalu mężczyzn.

Bardzo się „zagotowało” w końcówce meczu, żółte oraz czerwone kartki dla zawodników z obu drużyn. Ale od początku.

Mecz drużyny M40.pl Poznań po raz kolejny przyniósł sporą dawkę emocji. Tym razem Pomarańczowi podejmowali w hali przy ul. Chwiałkowskiego lokalnego rywala UKS CityZen.
Pierwsze minuty spotkania były dość wyrównanie, z czasem gospodarze zaczęli podkręcać tempo. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali Mateusz Górka i Przemysław Marciniak. Pierwsi dośc niespodziewanie bramkę strzelili jednak goście. Po składnej akcji gola dla UKS CityZen zdobył Antokolski. Po straconej bramce gospodarze ruszyli do ofensywy. Swoje szanse mieli Przemysław Marciniak, Mateusz Górka, Grzegorz Urbański, Maciej Krzyształowski, Marcin Grabowski. Świetnie spisywał się jednak bramkarz gości. Gdy wydawało się, że Pomarańczowi wyrównają drugiego gola dla gości zdobył ponownie Antokolski. Tuż przed zakończeniem pierwszej części Marcin Grabowski trafił w poprzeczkę i do przerwy M40.pl przegrywało 0:2.
Druga połowa rozpoczęła się od zmasowanych ataków gospodarzy. W 23 minucie Marcin Grabowski po raz pierwszy przełamał obronę rywala. Dwie minuty później rzut karny na bramkę zamienił Przemysław Marciniak dając wyrówanie swojej drużynie. W 29 minucie Kromski przechwycił podanie i po raz kolejny goscie wyszli na prowadzenie. Ekipa M40.pl wzięła się jednak do pracy i po następnych dwóch minutach prowadziła już 4:3. Najpierw Przemek Marciniak wykorzystał podanie Grzegorza Urbańskiego a po chwili Grzegorz Urbański wykończył lewą nogą podania Jacka Kalbarczyka. Do końca meczu, pomimo wielu szans do podwyższenie wyniku, rezultat nie uległ już zmianie i w derbowym pojedynku KS M40.pl Poznań okazał się lepszy od UKS City Zen.
Świetny prezent sprawił sobie tego dnia Przemysław Marciniak, który dwoma bramkami uświetnił swoje urodziny!

KS M40.pl Poznań – UKS City Zen Poznań 4:3 (0:2)

0:1 – Antokolski – 2 min
0:2 – Antokolski – 12 min
1:2 – Grabowski  – 23 min
2:2 – Marciniak ( karny) – 25 min
2:3 – Kromski – 29 min
3:3 – Marciniak  – 30 min
4:3 – Urbański – 31 min

M40.pl – Wojciech Pers – Jacek Kalbarczyk, Przemysław Marciniak, Tomasz Sobierajski, Mateusz Górka, Marcin Grabowski, Grzegorz Urbański, Bartosz Simiński, Macie Krzyształowski, Łukasz Nawrocki, Rafał Ołdyński, Wojtek Gałczyński, Michał Jędrzejczak, Marek Barul

City Zen – Arkadiusz Kłosowski, Łukasz Walkowiak, Arkadiusz Kurcewicz, Kacper Kromski, Maciej Antokolski, Adam Pawlak, Jędrzej Siegień, Dawid Kromski, Krzysztof Szurpitt, Kacper Dominiak, Michał Pilawski