Warta Poznań w środowe popołudnie na swoim terenie uległa Polonii Środa Wielkopolska 1:3 w półfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego.

Prowadzenie objęli goście tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Bramkę w 45. minucie strzelił Krystian Pawlak. Druga odsłona także rozpoczęła się od gola podopiecznych Mariusza Bekasa. W 62. minucie z rzutu karnego trafił Krzysztof Bartoszak. Co ciekawe już kilkadziesiąt sekund później bramkę kontaktową – także z jedenastu metrów – strzelił Adrian Szynka.

Gospodarze nie rzucili się jednak po tym golu do masowego ataku. Zamiast tego Krzysztof Bartoszak w 70.minucie ustalił wynik spotkania na 3:1. Warta zagrała w środę w mocno rezerwowym składzie. Trener Tomasz Bekas oszczędzał najlepszych piłkarzy na weekendowy mecz z Pelikanem Niechanowo, czyli wiceliderem tabeli III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Zwycięstwo Polonii dało jej przepustkę do finał poznańskiego Okręgowego Pucharu Polski, w którym zmierzy się z Lechem II Poznań. To powtórka finału z zeszłego roku.

Warta Poznań – Polonia Środa Wielkopolska 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Pawlak (45.), 0:2 Bartoszak (62. – karny), 1:2 Szynka (64. – karny), 1:3 Bartoszak (70.)

Warta: Jędrzej Dorynek – Tomasz Koziorowski, Jakub Jandy, Mateusz Wypych, Fryderyk Kokot (59. Adrian Chopcia) – Miłosz Brylewski, Adrian Szynka (73. Michał Nowak) – Krystian Łukaszyk, Gracjan Goździk (59. Jędrzej Kujawa), Patryk Pawłowski – Jan Paczyński (73. Mikołaj Szymocha)

Polonia: Adrian Lis – Radosław Barabasz, Damian Buczma, Mateusz Pluciński, Krystian Pawlak – Igor Jurga, Dawid Lisek – Łukasz Przybytek (73. Aleksander Giczela), Piotr Fontowicz, Michał Stańczyk (62. Adam Borucki) – Krzysztof Bartoszak