KS AP Poznań - AZS AWF Volkswagen Poznań 38:33 (08.11.15)

Piłkarki ręczne KS AP Poznań pokonały AZS AWF Volkswagen Poznań 38:33 w meczu 3. kolejki II ligi. Spotkanie było niezwykle emocjonujące i licznie zgromadzona publiczność nie nudziła się nawet przez chwilę.

Spotkanie o wiele lepiej rozpoczęły zawodniczki KS AP. Podopieczne trenerki Amelii Chmielewskiej w 16. minucie meczu prowadziły 10:6, a następnie powiększyły przewagę na 17:9. Końcówka pierwszej połowy należała jednak zdecydowanie do zawodniczek AZS AWF. Zespół prowadzony przez trenera Stanisława Igela na przerwę schodziły już tylko z trzema bramkami straty 15:18.

Wyrównana walka trwała do 45. minuty meczu, kiedy to KS AP prowadził minimalnie 25:24. Chwilę później było już 30:25 dla gospodyń tego spotkania. AZS AWF nie był już w stanie odrobić tej straty i spotkanie zakończyło się wygraną KS AP 38:33.

Dla tego zespołu to druga wygrana w tym sezonie. Natomiast dla „Akademiczek” to druga porażka w tym sezonie po trzech rozegranych kolejkach.

KS AP Poznań – AZS AWF Volkswagen Poznań 38:33 (18:15)

KS AP: Izabela Piskała – Adrianna Racka 9, Sonia Siemko 6, Aneta Króliczak 5, Kinga Chełminiak 4, Karolina Szajek 4, Agata Hahn 3, Nadia Ayadi 3, Aleksandra Tomikowska 2, Magdalena Błaszczak 1, Izabela Białek 1, Ewelina Szymyślik, Martyna Wasiak, Anna Szot.

AZS AWF: Sylwia Korniluk – Alicja Ślęzak 7, Roma Frątczak 6, Aleksandra Bortkiewicz 5, Magdalena Chojdzińska 5, Patrycja Zdanowska 5, Marta Dobrołowicz 4, Martyna Kaczmarek 1, Karolina Peda, Blanka Sawicka, Justyna Jędrych, Karolina Pakosz, Izabela Rzewińska, Anna Gulik, Dominika Lesińska.