Pierwsza część sezonu II ligi kobiet nie przebiegła po myśli poznanianek. AZS AWF Poznań, który rozpoczął we wrześniu przygotowania do sezonu 2016/2017 z zerowym budżetem na koncie i bez 10 podstawowych zawodniczek, które przed wakacjami odeszły m.in. do I-ligowej Sparty Oborniki, nie zdołał wygrać choćby meczu.

Ta niekorzystna sytuacja ma się zmienić w II rundzie, do której akademiczki przystąpią wzmocnione juniorkami – wychowankami Olimpijczyka Budzyń oraz powracającymi do gry po kilkuletniej przerwie, byłymi zawodniczkami obornickiej Sparty.

Co więcej, zapaliło się także światełko nadziei, jeśli chodzi o zapewnienie budżetu, który pozwoli ambitnym szczypiornistkom rozegrać II rundę rozgrywek i nie wieszać butów na kołku. Jednym ze Sponsorów zespołu została firma Budchem, z której logo na koszulkach akademiczki wystąpią już w pierwszym meczu przed własną publicznością, który rozegrają 4. marca w hali przy ul. Chwiałkowskiego.

„Ktoś może to uznać za szaleństwo i świadome pakowanie się w problemy, ale są też w życiu wartości, o których nie można zapominać – jeśli coś się kocha, jest się w stanie dużo poświęcić i walczyć o to do końca. Ten zespół zawsze miał charyzmę, bez względu na to, na jakim poziomie i z jakimi efektami grał. To wyróżniało nas spośród wielu innych i to pozwoliło przetrwać ten niezwykle trudny okres! Jestem dumna z dziewczyn, które podjęły wyzwanie i pokazały charakter oraz I trenera – Stanisława Igel, który powiedział kiedyś, że zejdzie z tego okrętu ostatni i w tym kryzysowym momencie dotrzymał słowa. ” – powiedziała Karolina Peda, II trener i menedżer akademiczek.

„Czujemy duży niedosyt po pierwszej rundzie. Wiemy, że zawiodłyśmy oczekiwania naszych kibiców, ale także oni muszą pamiętać, w jak trudnej sytuacji znalazł się nasz zespół na początku tego sezonu. Już sam fakt tego, że w obliczu wielu problemów podjęłyśmy walkę, świadczy o tym, że nigdy się nie poddajemy. Dlatego do okresu przygotowawczego przed 2 rundą podeszłyśmy bardzo zmobilizowane. Rozpoczynamy kolejny etap rozgrywek z nową siłą, energią oraz zaangażowaniem i mamy nadzieję, że nasze  występy będą dużo lepsze, niż te poprzednie. Trzymajcie za nas mocno kciuki!” – apeluje Natalia Jakubek, zawodniczka AZS  AWF Poznań.

Informacja prasowa AZS AWF Poznań

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments