fot. mks.poznan.pl

mks-poznan

Fani piłki ręcznej powinni w sobotę pojawić się w hali przy ul. Newtona. Już o godzinie 8 rano rozpocznie się tam XXII Młodzieżowy Turniej Piłki Ręcznej. Natomiast o 18.00 pierwszoligowy MKS Poznań w ostatnim tegorocznym meczu zmierzy się z KS Meble Wójcik Elbląg. 

Zawodnicy Grzegorza Czapli przed sezonem zapowiadali walkę o trzecie miejsce w tabeli. I konsekwentnie ten plan realizują, choć początek sezonu mieli niezwykle trudny. W ostatnim rozegranym meczu ligowym elblążanie pokonali jedną bramką Warmię Traveland Olsztyn, a w środę w spotkaniu o ćwierćfinał Pucharu Polski rozgromili na wyjeździe Olimp Grodków 33:23.

W kadrze popularnych „meblarzy” jest wielu wychowanków gdańskiego SMS-u, a swoje doświadczenie przekazują młodszym kolegom tacy zawodnicy jak Marcin Malewski czy Damian Malandy. Przed ostatnią kolejką zawodnicy z północy Polski zajmują wspólnie z Pomezanią Malbork trzecie miejsce.

Wśród poznaniaków widać już duże zmęczenie. Kontuzjowani są Bartosz Przedpełski i Łukasz Niedzielak, a na urazy narzekają Maciej Tokaj i Jakub Pochopeń. Zawodnicy obiecują jednak zupełnie inną grę jak ta, którą zaprezentowali tydzień temu, kiedy to niespodziewanie przegrali w Bydgoszczy. Jednak na ile to starczy im sił, przekonamy się dopiero w sobotę.

Przed meczem, również w sali Gimnazjum nr 54 w Poznaniu, odbędzie się XXII Młodzieżowy Turniej Piłki Ręcznej. W imprezie wystartuje osiem drużyn złożonych z chłopców urodzonych w 2001 roku, a wśród nich dwa zespoły MKS-u Poznań.

Początek tego ciekawie zapowiadającego się turnieju już o godzinie 8.00.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments