fot. facebook.com/Kacper.Majchrzak92
fot. facebook.com/Kacper.Majchrzak92
fot. facebook.com/Kacper.Majchrzak92

W czwartek rozpoczęły się mistrzostwa Europy w pływaniu na krótkim basenie. W duńskim Herning nasze miasto reprezentuje Kacper Majchrzak. Pływak KS Warta Poznań na dystansie 50 m stylem dowolnym zajął 33. miejsce. W piątek Majchrzak wystartuje na swoim koronnym dystansie 100 m.

Daleka lokata 21-letniego zawodnika to żadne zaskoczenie. Rekord życiowy Majchrzak 21,95 s z 30 listopada dawał mu dopiero 31. lokatę w tabeli najlepszych tegorocznych wyników na 50 m stylem dowolnym.

Poznaniak w eliminacjach popłynął jednak zdecydowanie gorzej od „życiówki”. W swoim wyścigu zajął ósme miejsce na dziesięciu zawodników z czasem 22,32 s. Aby awansować do półfinału musiałby osiągnąć czas poniżej 21,94 s. Dużo lepiej w tej konkurencji radził sobie Konrad Czerniak, który w finale był 5.

W piątek Majchrzak musi pokazać zdecydowanie lepszą formę. Na dystansie 100 m stylem dowolnym jest w stanie awansować nawet do finału. Musi jednak popłynąć szybciej od swojego rekordu życiowego 47,37 s, który ustanowił 1 grudnia na poznańskich Termach Maltańskich.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments