Warta Poznań

warta-poznan-logo

Bartosz Pawłowski oraz Adam Durowicz i Marcin Gałkowski zostali w piątek oficjalnie zawodnikami Warty Poznań, w barwach której powalczą o awans do II ligi. Wszyscy trzej dołączyli do drużyny w trakcie przerwy zimowej.

Najbardziej znany z tej trójki jest Marcin Gałkowski. Urodzony w 24 stycznia 1997 roku zawodnik to młodzieżowy reprezentant Polski do lat 17. W marcu poprzedniego roku był w składzie kadry, która w Grecji rywalizowała w turnieju kwalifikacyjnym do finałów mistrzostw Europy. Gałkowski występował wtedy w jednym zespole między innymi z Dawidem Kownackim i Kamilem Szubertowskim z Lecha Poznań.

Utalentowany zawodnik ostatnio reprezentował Pogoń Szczecin, w której w tym sezonie trzykrotnie pokazał się w meczach III ligi. Gałkowski ma rozwiązać problem trenera Tomasza Bekasa z obsadzeniem lewej strony boiska, na której może grać zarówno jako obrońca, jak i pomocnik.

Kibice ze stolicy Wielkopolski mogą również kojarzyć Bartosza Pawłowskiego. 20-letni bramkarz karierę rozpoczynał w drużynach juniorskich Lecha Poznań. W barwach Kolejorza zaliczył jeden mecz w Młodej Ekstraklasie. Było to w 2012 roku. W tym sezonie w rundzie jesiennej rozegrał jedenaście spotkań w Sokole Kleczew, który jest liderem III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Kolejnym nabytkiem w zimowej przerwie jest wychowanek Adam Durowicz. 21-letni wychowanek Kani Gostyń ostatni był zawodnikiem Jaroty Jarocin, ale wcześniej przeszedł przez wszystkie szczeble juniorskie w Warcie Poznań.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz