W ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego rezerwy Lecha Poznań rozgromiły Oldbojów aż 10:0. Niecodziennym wyczynem popisał się Piotr Kurbiel, który zdobył sześć bramek. Listę strzelców uzupełnili Mateusz Klichowicz, Dawid Juchacz i Niklas Zulciak.

Drugi zespół Lecha przed meczem został poważnie wzmocniony posiłkami z pierwszej drużyny. W pierwszym składzie znaleźli się Mateusz Lis, Kebba Ceesay, Maciej Wilusz, Jan Bednarek i Niklas Zulciak, a po przerwie dołączył do nich jeszcze Antonijs Cernomordijs.

Podopieczni trenera Patryka Kniata od samego początku uzyskali przewagę i dyktowali swoje warunki gry. Prowadzenie uzyskali w 16. minucie, kiedy Kurbiel skorzystał z błędu Krzysztofa Piskuły i pokonał Pawła Primela. Chwilę później ten sam piłkarz podwyższył wynik. Po dośrodkowaniu Grzegorza Rogali uprzedził obrońców i głową skierował piłkę do siatki. W 25. minucie było już 3:0, tym razem skuteczny kontratak wyprowadzili Kurbiel i Klichowicz, a ten drugi dopełnił formalności. Przed przerwą swojego gola strzelił też Juchacz wykorzystując podanie Ceesaya.

Lechici nie zamierzali na tym poprzestać i po zmianie stron nadal atakowali. Do siatki Oldbojów trafili jeszcze sześciokrotnie, aż cztery razy uczynił to Kurbiel, a po jednej bramce zapisali na swoje konto Klichowicz i Zulciak. Mecz zakończył się nieczęsto spotykanym dwucyfrowym wynikiem. Oldboje na pewno będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o tym laniu, z kolei Lech II  awansował do półfinału rozgrywek i w takiej formie może myśleć o zdobyciu trofeum.

– Mojej drużynie należy się duży szacunek. Chłopacy bardzo poważnie podeszli do tego spotkania. Zapowiadaliśmy to już przed nim i rzeczywiście tak było. Nas nie zadowalało minimalne zwycięstwo. Chcieliśmy iść za ciosem, dlatego wynik jest tak okazały – powiedział po meczu trener Lecha II.

Lech II Poznań – Lech Poznań Oldboys 10:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Piotr Kurbiel (16.), 2:0 Piotr Kurbiel (19.), 3:0 Mateusz Klichowicz (25.), 4:0 Dawid Juchacz (41.), 5:0 Piotr Kurbiel (51.), 6:0 Mateusz Klichowicz (52.), 7:0 Niklas Zulciak (56.), 8:0 Piotr Kurbiel (63.), 9:0 Piotr Kurbiel (70.), 10:0 Piotr Kurbiel (88.)

Lech II Poznań: Mateusz Lis – Kebba Ceesay, Maciej Wilusz, Jan Bednarek, Grzegorz Rogala – Marcin Gawron, Wiktor Witt (46. Antonijs Cernomordijis) – Mateusz Klichowicz (66. Piotr Fontowicz), Dawid Juchacz (46. Maciej Orłowski), Niklas Zulciak – Piotr Kurbiel

Lech Poznań Oldboys: Paweł Primel (46. Jacek Ruciński) – Paweł Bocian, Krzysztof Piskuła, Waldemar Kryger, Marcin Drajer – Sławomir Mizgalski, Tomasz Sangowski (82. Mariusz Skrzypczak) – Tomasz Magdziarz, Sławomir Najtkowski (63. Tomasz Najewski) – Jacek Dembiński, Piotr Reiss

źródło: lechpoznan.pl