Warta Poznań - Polonia Środa Wielkopolska / fot. Irek Pindral

Nielba dokonała czegoś, co przed spotkaniem wydawało się mało możliwe. W 24. kolejce grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi piłkarze z Wągrowca zremisowali u siebie z Wartą Poznań 1:1.

Nielba zajmuje dopiero 14. miejsce w lidze i raczej nikt nie spodziewał się w sobotę zdobyczy punktowej w meczu z liderem.

W tym spotkaniu trener Tomasz Bekas zdecydował się dać odpocząć podstawowemu napastnikowi Warty Łukaszowi Spławskiemu. W ataku zastąpił go Krzysztof Biegański, zwykle grający na skrzydle.

Na początku spotkania przez dwadzieścia minut działo się niewiele. Później prowadzenie objęli „Żółto-Czarni”A dokładniej uczynił to w 24. minucie Mateusz Piechowiak. Do końca pierwszej połowy nic więcej ciekawego nie wydarzyło się na boisku.

Po przerwie do szturmowego ataku przystąpili goście. Były one jednak wybitnie nieskuteczne. Choć duży wkład do nieskuteczności ofensywy Warty miała bardzo dobrze grająca defensywa drużyny z Wągrowca. Dopiero jedna z ostatnich szans na zdobycie gola okazał się skuteczna. Tuż przed końcem meczu Bartosz Kieliba zdobyły wyrównującego gola.

Nielba Wągrowiec – Warta Poznań 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Piechowiak (24.), 1:1 Kieliba (89.)

Nielba: Karol Hermann – Daniel Chmielnicki, Rafał Gruntkowski, Filip Konarski, Karol Purol (88. Patryk Soforek), Mateusz Piechowiak (75. Michał Joncel), Maciej Klawiński, Łukasz Iskrzyński, Norbert Wieczorek (80. Mateusz Francuszkiewicz), Jakub Kubiński (90. Bartosz Najdul), Dawid Jasiński.

Warta: Mateusz Filipowiak – Dawid Czerniejewicz, Artur Marciniak, Bartosz Kieliba, Nikodem Fiedosiewicz – Adrian Laskowski, Łukasz Białożyt (65. Gracjan Goździk) – Dominik Chromiński, Miłosz Brylewski (31. Adrian Szynka), Michał Ciarkowski – Krzysztof Biegański.