Lech II Poznań / fot. Irek Pindral

Unia Swarzędz zdobyła drugi punkt w rundzie rewanżowej. Dokonała tego remisując na własnym stadionie z Polonią Środa Wielkopolska 1:1.

Od początku meczu przeważali goście raz po raz zagrażając bramce Mateusza Matrackiego. Ataki przyniosły efekt w 20. minucie, kiedy to Aleksander Giczela trafił po dobitce do pustej bramki Unii. Ożywienie w drużynie gospodarzy nastąpiło dopiero po stracie gola. Wówczas spotkanie wyrównało. Zmiana rezultatu nastąpiła w 43. minucie, wówczas Mateusz Molewski poprawiając strzał z rzutu wolnego, wyrównał na 1:1.

Drugą połowę znowu lepiej rozpoczęli przyjezdni. Z czasem tracili jednak dominację na boisku. Po 50. minucie przez kwadrans toczyła się swoista wymiana ciosów. Niemniej były to ciosy nieskuteczne. W 80. minucie piłkarze ze Środy Wielkopolskiej wywalczyli rzut wolny tuż przed polem karnym rywali, ale wykonanie nie zakończyło się niczym groźnym. Zawodnicy Unii odpowiedzieli dwoma strzałami celnymi w stronę bramki gości strzeżonej przez Adriana Lisa.

Po tym meczu swarzędzanie zajmują 14. miejsce w tabeli grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi. W tym roku zdobyli zaledwie dwa punkty w ośmiu spotkaniach.

Unia Swarzędz – Polonia Środa Wielkopolska 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Aleksander Giczela (20.), 1:1 Mateusz Molewski (43.)

Unia: Mateusz Matracki – Wojciech Antczak, Adam Gajda (88. Mateusz Koralewski), Marek Gołembowski, Przemysław Kędziora, Mateusz Molewski, Paweł Noga, Filip Soboń, Krzysztof Stępiński, Mateusz Świergiel, Tomasz Węcławek.

Polonia: Adrian Lis – Paweł Przybyłek (67. Piotr Fontowicz), Adam Borucki, Radosław Barabasz, Damian Buczma, Igor Jurga, Łukasz Przybyłek (88. Mateusz Pluciński) , Aleksander Giczela (61. Szymon Grzelak), Jakub Solarek, Michał Stańczyk (74. Dawid Lisek), Krystian Pawlak.

Żółte kartki: Wojciech Antczak, Mateusz Świergiel, Filip Soboń, Marcin Jędrzejczak