facebook.com/MagdaLinette

Magda Linette po dwóch zwycięstwach w kwalifikacjach awansowała w niedzielę do turnieju głównego turnieju WTA BMW Malaysian Open (pula nagród 250 tys.), który rozgrywany jest na kortach twardych w Kuala Lumpur.

Linette (127 WTA) w meczu decydującym o promocji do drabinki głównej zmierzyła się z Fangzhou Liu (170 WTA). Chinka rozpoczęła od prowadzenia 2:0, ale później była tylko tłem dla świetnie dysponowanej poznanianki. 23-letnia tenisistka ze stolicy Wielkopolski wygrała pierwszego seta 6:2.

W drugiej partii Polka miała jeszcze większą przewagę, oddając rywalce zaledwie gema. Spotkanie trwało godzinę i siedem minut. Linette zapisała na swoim koncie trzy asy, popełniła jeden podwójny błąd serwisowy i wykorzystała 6 z 9 break pointów.

Poznanianka ma bardzo udane wspomniane związane z Kuala Lumpur, gdzie w zeszłym roku dopiero w ćwierćfinale przegrała z Chinką Shuai Zheng. Na razie zdobyła 18 punktów do rankingu WTA. Do obronienia za zeszłoroczny występ w kwietniu na BMW Malaysian Open ma ich 60.

W grze podwójnej Linette zagra w parze z Katarzyną Piter, która nie przeszła kwalifikacji singla. Polki spotkają się z Uzbeczką Akgul Amanmuradovą i Tamarine Tanasugarn z Tajlandii.

WTA International: BMW Malaysian Open