katarzyna-piterKatarzyna Piter nie awansowała do turnieju głównego w Acapulco (pula nagród 235 tys. dolarów). Poznaniance nie powiodło się również w deblu, w którym w parze z Amerykanką Julią Cohen odpadły w pierwszej rundzie.

Przeciwniczką Piter (350. w rankingu WTA) w drugiej rundzie eliminacji była jedna z najbardziej utalentowanych młodych tenisistek Eugenie Bouchard (132 WTA). 19-letnia Kanadyjka w zeszłym roku wygrała między innymi juniorski Wimbledon. Trzy lata starsza od niej Polka przegrała 3:6, 3:6.

Piter w pierwszej rundzie eliminacji trafiła na Ines Ferrer Suarez (261 WTA). Tenisistka ze stolicy Wielkopolski niespodziewanie łatwo poradziła sobie z dwa lata młodszą rywalką. Zawodniczka Grunwaldu Poznań oddała Hiszpance zaledwie dwa gemy, a całe spotkanie trwało tylko 62. minuty.

Piter szybko pożegnała się także z turniejem deblowym, w którym grała w parze z Julią Cohen. Polsko-amerykański duet po zaledwie 56 minutach gry przegrał z Rominą Oprandi ze Szwajcarii oraz Włoszką Francescą Schiavone 4:6, 1:6.

W Acapulco swoich sił próbowała także Magda Linette. Pierwszy set meczu z turniejową „siódemką” Nastassją Burnett (151 WTA) był wyrównany tylko do stanu 2:2. Później Włoszka nie oddała już gema. W drugiej partii Burnett prowadziła już 5:1. Linette zdołała jednak wygrać sześć gemów z rzędu. W trzecim secie poznanianka prowadziła 2:1. Niestety pięć kolejnych gemów padło łupem Burnett, która ostatecznie wygrała w pierwszej rundzie eliminacji 6:2, 5:7, 6:2.