Katarzyna Piter - fot. facebook.com/KatarzynaPiter

Katarzyna Piter przegrała z Andreą Petković w pierwszej rundzie turnieju wielkoszlemowego na kortach Wimbledonu. Poznańska tenisistka w Londynie wystąpi jeszcze w deblu w parze z Austriaczką Yvonne Meusburger.

Piter (101 WTA) oczywiście nie była faworytką swojego debiutanckiego meczu w turnieju głównym na trawiastych kortach Wimbledonu. Petković to 20. zawodniczka rankingu WTA. W tym sezonie urodzona w Bośni reprezentantka Niemiec odpadła w półfinale Rolanda Garrosa.

23-letnia Polka rozpoczęła spotkanie od przełamania swojej rywalki. Niestety był to jedyny gem zdobyty przez nią w pierwszym secie. Poznanianka nie potrafiła utrzymać ani jednego swojego serwisu. Do tego Petković nie miała problemów z zakończeniem akcji. Stosunek uderzeń wygrywających 12 do 1 na korzyść Niemki mówi sam za siebie.

W drugim secie mecz był o wiele bardziej wyrównany. W piątym gemie Katarzyna Piter po raz pierwszy w meczu utrzymała swoje podanie 2:3. Do końca spotkania obie strony nie dały się przełamać i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Andrei Petković 6:1, 6:4.

Teraz poznaniankę czeka występ w grze podwójnej w parze z Yvonne Meusburger. Polska-austriacki duet w I rundzie zmierzy się Liezel Huber i Lisą Raymond. Zawodniczki z USA są rozstawione z 15.