Magda Linette - fot. Jon Buckle/Getty Images for LTA
Magda Linette – fot. Jon Buckle/Getty Images for LTA

Magda Linette miała aż osiem piłek meczowych w pojedynku z Lauren Davies. Niestety poznanianka nie wykorzystała ani jednej z nich i odpadła w drugiej rundzie turnieju Aegon Open w Nottingham.

Obie tenisistki grały w środę falami. Najpierw Davies (63 WTA) rozpoczęła od prowadzenia 5:2, ale Amerykanka przegrała pięć kolejnych gemów, a w rezultacie całego seta. W drugiej partii było już 5:2 dla Linette (102 WTA). 23-letnia poznanianka miała szansę na zakończenie meczu, ale nie wykorzystała jej.

Od tego momentu mierząca zaledwie 157 cm wzrostu Davies zaczęła zdobywać przewagę na trawiastym korcie. Amerykanka doprowadził do wyrównania i doszło do tie-breaka. Linette prowadziła w nim 6:2, ale zmarnowała cztery piłki meczowe z rzędu, a przy stanie 6:6 kolejne dwie. Polka zaczęła się denerwować oraz kłócić z sędziną zawodów. Davies w stu procentach wykorzystała sytuację i wygrała dogrywkę seta 15:13.

W decydujące partii zrezygnowana tenisistka ze stolicy Wielkopolski nie nawiązała równorzędnej walki. Davies wygrała ostatecznie 5:7, 7:6(13), 6:2. Tym samym w ćwierćfinale nie dojdzie do polskiego pojedynku, ponieważ to Amerykanka będzie miała okazję zmierzyć się z Agnieszką Radwańską jeśli ta pokona Christinę McHale.

Linette za drugą rundę turnieju w Nottingham otrzyma 30 punktów do rankingu WTA i powróci na 100. miejsce w rankingu.