Bartosz Smektała z Unii Leszno wygrał półfinał Brązowego Kasku rozegrany na poznańskim Golęcinie. Pierwsza impreza żużlowa na remontowanym stadionie okazała się wielkim sukcesem.

Brązowy Kask to turniej zawodników do lat 19. W innym miastach nie cieszy się wielką popularnością. Jednak w stęsknionej za speedwayem stolicy Wielkopolski bilety rozeszły się błyskawicznie. Ograniczona do 999 liczba wejściówek okazała się niewystarczająca i wielu osobom nie udało się wejść na trybuny. To bardzo dobry prognostyk przed kolejnymi imprezami na Golęcinie.

Poznańskiego Stowarzyszenie Żużla może być zadowolone. Jak na pierwsze zawody po tak długiej przerwie organizacyjnie wszystkie przebiegło udanie. Turniej trwał dosyć długo, ale to przez dużą ilość wypadków, którą mieli niedoświadczeni żużlowcy.

Poznański półfinał wygrał Bartosz Smektała. Zawodnik Unii Leszno wyróżniał się umiejętnościami i wygrał wszystkie swoje wyścigi. Oprócz Smektały do finału Brązowego Kasku awansowali również: Daniel Kaczmarek, Michał Piosicki, Alex Zagardziński, Rafał Karczmarz, Patryk Beśko, Dawid Krzyżanowski i Dawid Wawrzyniak. Natomiast Patryk Fajfer będzie rezerwowym.