W 1/32 finału turnieju WTA rozgrywanego w Montrealu Magda Linette w dwóch szybkich setach ulega Petrze Kvitovej 1:6, 2:6.

Linette do turnieju głównego awansowała dzięki grze w kwalifikacjach, gdzie pokonała Sabine Lisicki w dwóch setach. Niestety już w pierwszej rundzie drabinki głównej trafiła na rozstawioną z numerem 12 Czeszkę Petrę Kvitovą.

Panie na korcie spędziły dokładnie godzinę. W pierwszym secie Linette udało się wygrać tylko jednego gema. Podanie Kvitovej w tej partii tylko raz zagrożone było break pointem, którego czeska tenisistka z łatwością wybroniła.

W drugiej partii Linette również nie dała rady dobrze dysponowanej faworytce i set zakończył się po niecałych trzydziestu minutach wynikiem 6:2 dla Czeszki.

W kolejnej rundzie turniejowa „dwunastka” spotka się ze zwyciężczynią pary Andrea Petković – Alize Cornet.