Warta Poznań

Poznańska Warta wygrała z Polonią Środa Wielkopolska 2:1 i utrzymała pozycję trenera grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi.

Sobotnie spotkanie miało kilka podtekstów. Na przeciw siebie stanęli dwaj bracia Bekasowie. Tomasz jest trenerem Warty, a Mariusz prowadzi Polonię. Dotychczas górą był Mariusz, który w rundzie jesiennej wygrał w Środzie Wielkopolskiej 5:1, a niedawno wyeliminował Zielonych z Pucharu Polski.

Warta zaczęła trochę nerwowo, jakby wróciły wspomnienia z blamażu z pierwszej rundy rozgrywek. Jednak już po kwadransie gry gospodarze mogło być 1:0, gdy piłka po strzale Filipa Brzostowskiego odbiła się od poprzeczki.

W 19. minucie Polonia wyszła na prowadzenie po kuriozalnym błędzie golkipera Warty. Bartłomiej Pawłowski, przy próbie interwencji w niegroźnej sytuacji, wpadł z piłką do bramki. Czwarta drużyna ligi zdołała utrzymać to prowadzenie do końca pierwszej części spotkania.

Po przerwie jakby nowe siły wstąpiły w zawodników z Poznania. W 50. minucie po faulu na Michale Ciarkowskiego rzut karny wykorzystał Wojciech Onsorge. Chwilę później doszło do niecodziennej sytuacji. Na murawie z powodu kontuzji leżał… sędzia spotkania, jednak fizjoterapeutom gospodarzy udało się go przywrócić do zdrowia.

Zieloni cały czas atakowali. Ich starania zostały wynagrodzone na dziewięć minut przed końcem podstawowego czasu gry. Wtedy to Krystian Łukaszyk ustalił wynik spotkania na 2:1.

Warta Poznań – Polonia Środa Wielkopolska 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 – Bartosz Pawłowski (19. – samobójcza), 1:1 – Wojciech Onsorge (50. – karny), 2:1 – Krystian Łukaszyk (81.).

Polonia: Adrian Lis – Radosław Barabasz, Mateusz Pluciński (84. Marcin Falgier), Damian Buczma, Krystian Olczak (68. Szymon Grzelak), Igor Jurga, Łukasz Przybyłek (62. Michał Stańczyk),  Jakub Solarek, Adrian Olczyk, Krzysztof Bartoszak, Krystian Pawlak (57. Dawid Lisek).

Warta: Bartosz Pawłowski – Dawid Czerniejewicz, Alain Ngamayama, Wojciech Onsorge, Nikodem Fiedosewicz (68. Franciszek Siwek), Artur Marciniak, Adrian Laskowski, Filip Brzostowski, Michał Ciarkowski (90. Tomasz Koziorowski), Gracjan Goździk (46. Krystian Łukaszyk), Łukasz Spławski.