Anna Ogarzyńska i Maciej Krężel - facebook.com/startpoznanpolska
Anna Ogarzyńska i Maciej Krężel - facebook.com/startpoznanpolska
Anna Ogarzyńska i Maciej Krężel – facebook.com/startpoznanpolska

Poznanianka Anna Ogarzyńska i katowiczanin Maciej Krężel zajęli piąte miejsce w slalomie specjalnym osób niewidomych i niedowidzących igrzysk paraolimpijskich w Soczi.

„Maciej Krężel nie widzi na jedno oko w ogóle, w drugim ma tzw. widzenie lunetowe, czyli zawężające pole widzenia do zaledwie 10-20 stopni” – wyjaśnia Radosław Nawrot w serii doskonałych tekstów na poznan.sport.pl o starcie pary Ogorzyńska – Krężel na paraolimpiadzie w Soczi.

Anna Ogorzyńska ze Stowarzyszenia Sportowego Inwalidów Start Poznań jest pełnosprawna i pełni funkcję przewodniczki. „- Żeby pokonać trasę, Maciej potrzebuje moich wskazówek – mówi pani Ania. – Dlatego ja wyjeżdżam na trasę przed nim, ale nieznacznie, nie więcej niż o jedną bramkę. W takiej wściekle odblaskowej kamizelce. Podaję komendy na temat tego, co go czeka. Mówię, gdzie i jak ma skręcić, gdzie jest lód, gdzie dziura czy mulda, kiedy zwolnić, a kiedy przyspieszyć – czytamy dalej w tekście redaktora Nawrota.

W czwartek Ogorzyńska i Kreżęl zajęli piąte miejsce w slalomie w kategorii niewidomych i niedowidzących. Wygrał Rosjanin Walerij Riedkozubow. Drugi był Yon Santacana Maiztegui, a trzeci Kanadyjczyk Chris Williamson.

W piątek deut Ogorzyńska – Krężel wystartuje w supergigancie do superkombinacji, w której po slalomie specjalnym zajmują trzecie miejsce.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz