Koszykarze Biofarmu Basket Junior Poznań efektownym zwycięstwem na AZS AGH Alstom Kraków 101:55  zapewnili sobie awans do półfinału turnieju finałowego mistrzostw Polski do lat 20 rozgrywanego w Radomiu.

Relacja ze spotkania na oficjalnej stronie Biofarmu Basket na Facebooku (facebook.com/PBGJunior)

„Poza pierwszą kwartą kontrolowaliśmy przebieg meczu. Rywale przez większą część spotkania bronili strefą, a my, gdy cierpliwie ją rozbijaliśmy, potrafiliśmy znaleźć luki i łatwe punkty. Pod koszem tym razem dominował Michał Marek. W 22 minuty zdobywając 15 punktów i 12 zbiórek. W dzisiejszym spotkaniu uniknęliśmy niepotrzebnych strat, zwłaszcza w pierwszej połowie tracąc tylko 3 piłki. Ważne punkty zdobywali wtedy Jakub Fiszer (19 punktów) oraz Michał Wielechowski (13 punktów).

W całym meczu graliśmy na bardzo wysokiej skuteczności trafiając 51,9% rzutów z gry. Pozwoliło nam to zdobyć aż 101 punktów. Przy wysokim prowadzeniu szansę debiutu na imprezie otrzymali Szymon Ryżek (7 punktów, 4 zbiórki) oraz Bartłomiej Pawlak (4 punkty).”

W piątek Biofarm Basket zmierzy się z Treflem Sopot. Stawką tego spotkania będzie 1. miejsce w grupie B.

Biofarm Basket Junior Poznań – AZS AGH Alstom Kraków 101:55 (22:18, 29:12, 24:21, 26:4)

Biofarm Basket: Fiszer 19 (1), Marek 15 (DD, 12 zb., 2 bl.), Wielechowski 13 (3), Wieloch 10 (7 as.), Bręk 0 oraz Krawiec 12 (2×3, 6 as.), Taisner 10 (DD, 10 zb.), Ryżek 7 (1), Michalik 6 (2), Pawlak 4, Szymczak 3, Pruefer 2 (7 zb.).