Siatkarze AZS UAM Poznań pokonali KS Chełmża 3:1 w ostatnim meczu rundy zasadniczej II ligi. Spotkanie odbyło się nie jak zawsze w nowoczesnej hali Uniwersytetu na Morasku, ale w kameralnym obiekcie przy ulicy Młyńskiej.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli sobotnie zawody. Szybko uzyskali przewagę oraz w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku. Poznaniacy prowadzili już 15:8, ale w tym momencie ich gra kompletnie się rozsypała. AZS fatalnie rozegrał drugą część seta, przegrywając 21:25.

Dwie kolejne partie to wyrównana walka. Jednak zawodnicy obu drużyn zawodzili podczas serwisu. Goście najczęściej „celowali” w siatkę, a gospodarze zaś przestrzeliwali i po ich serwach piłka lądowała głównie na aucie. Mimo słabej postawy Akademicy ostatecznie wygrali trzy ostatnie sety do 24, 20 i 23.

To było ostatnie spotkanie rundy zasadniczej, w której AZS UAM zajął 3. miejsce. W pierwszej rundzie fazy play-off o miejsca 1-4 poznaniacy zmierzą się z Orłem Międzyrzec.

AZS UAM Poznań – KS Chełmża 3:1 ( 21:25, 26:24, 25:20, 25:23)

UAM: Sas , Jankowski , Karwoński , Radzikowski , Kolan , Lipski , Stasiński , Piórkowski , Dymecki , Wojdyński , Lisiecki.

Chełmża: Ośmiela , Szylo , Wołoszuk , Ciemielewski , Kozłowski , Bielecki , Kordziński , Kierys , Detmer.