Magda Linette nie zagra w półfinale BMW Malaysian Open w Kuala Lumpur. Poznanianka przegrała przegrała w piątek z rozstawioną z numerem drugim Shuai Zhang.

Linette (124 WTA) nie powtórzyła tym samym największego sukcesu w swojej karierze, czyli zeszłorocznego awansu do półfinału turnieju rangi WTA International w Baku.

Zhang (45 WTA) była zdecydowaną faworytką meczu z Linette. 25-letnia Chinka w pierwszym secie oddała trzy lata młodszej Polce zaledwie dwa gemy. W drugiej partii poznanianka uspokoiła nerwy i przeszła do ataku. Przyniosło to wspaniałe rezultaty. Linette przełamała Zhang dwukrotnie i do rozstrzygnięcia losów spotkania potrzebny był trzeci set.

Tenisistka ze stolicy Wielkopolski rozpoczęła od przełamania rywalki. Niestety to były dobre złego początki. Wszystkie kolejne gemy należały już do Chinki, która ostatecznie wygrała 6:2, 2:6, 6:1.

Linette dzięki bardzo dobrej postawie w Kuala Lumpur powinna awansować w okolice 110. miejsca w rankingu WTA. Jeszcze nigdy w karierze nie była tak wysoko.