Magda Linette / fot. Hiroshi Sat (jw-open.jp) 2015 Japan Women`s Open

Magda Linette i Alize Cornet awansowały do II rundy gry podwójnej turnieju wielkoszlemowego Roland Garros. Polsko-francuska para pokonała duet Clothilde De Bernardi – Sherazad Reix.

Linette i Cornet w zeszłym roku również grały wspólnie na French Open, gdzie odpadły w II rundzie. Od tego czasu w czterech turniejach z rzędu przegrywały w I rundzie. W środę musiały się sporo napracować, aby przerwać złą passę.

Spotkanie było niezwykle emocjonujące. Spotkanie lepiej rozpoczęły de Bernardi i Reix, które prowadziły 3:1 oraz 4:2. Linette i Cornet zdołały odrobić straty. Jednak w tie-breaku okazały się słabsze 3-7. W kolejnym secie polsko-francuski duet również miał momenty słabości, ale wygrały 6:3.

Najciekawiej było w decydującej partii. Francuzki objęły prowadzenie 3:1. Od tego momentu na korcie dominowały już jednak Linette i Cornet, który wygrały pięć z kolejnych sześciu gemów.

W kolejnej rundzie ich przeciwniczkami będą Amerykanka Madison Brengle i Niemka Tatjana Maria.