Żaneta Glanc / fot. facebook.com/dyskzanetaglanc

Żaneta Glanc uzyskała 57,88 m w eliminacjach rzutu dyskiem i nie awansowała do finału olimpijskiego w Rio de Janeiro. Ostatecznie zawodniczka AZS Poznań zajęła 17. miejsce.

Glanc w ostatnich latach zmaga się z kontuzjami. Ciągłe kłopoty ze zdrowiem nie pozwalają jej pokazać pełni możliwości. 33-letnia Polka w tym sezonie rzuciła najdalej 58,75 m, czyli zdecydowanie mniej od rekordu życiowego z 2012 roku, który wynosi 65,34 m.

Jednak nawet w szczycie swojej formy poznaniance nie wychodziły igrzyska olimpijskie. W Pekinie nie została sklasyfikowana, a w Londynie zajęła dopiero 24. miejsce.

Zawodniczka AZS Poznań w Brazylii rzucała kolejno 55,27 m, 56,09 m oraz 57,88 m. Bezpośredni awans dawał wynik 63 m lub dwanaście najlepszych rezultatów. Najlepsza była Kubanka Yaime Perez (65,38 m). Ostatnia kwalifikację do finału uzyskała Niemka Shanice Craft (60,23 m).

– Zajęłam 17. miejsce. Walczyłam ile mogłam, ale nie wystarczyło to do finału. Mimo wszystko cieszę się, że tu jestem, bo kocham to co robię :). Dziękuję wszystkim za trzymane kciuki! Igrzyska olimpijskie trwają i kibicujmy Naszym :). Potrzebują Waszego wsparcia!. Pozdrawiam:) – napisała na swojej stronie na Facebooku Glanc.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments