fot. facebook.com/zebrafitnesspoznan

Trampoliny to coraz bardziej popularna forma fitnessu, która także w Poznaniu zyskuje rzesze zwolenniczek. Co takiego jest w tej nowej metodzie, że kobiety (głównie – choć zdarzają się także panowie) zamieniają tradycyjne zajęcia na matach lub stepie, na fitness nieco oderwany od ziemi?

Trampoliny kojarzą się z niewinną, dziecięcą zabawą – pora zweryfikować nieco ten pogląd – fitness jumping to faktycznie świetna zabawa, ale jednocześnie skuteczny trening, który pozwala wzmacniać i kształtować sylwetkę. W czasie godzinnego treningu można spalić nawet 800 kcal, a duża ilość mięśni zaangażowanych do pracy podczas skoków bardzo podnosi efektywność ćwiczeń.

Ogromną zaletą skoków na trampolinie jest także radość, jaką wyzwala taka forma treningu, pozwala to zmniejszyć poziom stresu i znacząco się odprężyć.

Uczestnicy treningu korzystają z jednoosobowych trampolin niewielkich rozmiarów, które pozwalają na swobodę wykonywania ćwiczeń i bezpieczeństwo. Specjalnie opracowane plany treningowe pozwalają przeprowadzić różnorodne zajęcia czerpiące elementy z różnych dziedzin sportu. Niektóre zajęcia w całości odbywają się na trampolinach, inne tylko częściowo – reszta zajęć odbywa się np. z wykorzystaniem mat. Duża różnorodność zajęć fitness jumping sprawia, że każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

fot. facebook.com/zebrafitnesspoznan
fot. facebook.com/zebrafitnesspoznan

Od kilku miesięcy na trampolinach można poskakać także na poznańskich Jeżycach. ZEBRA Fitness to kameralny klub, w którym trampoliny nie są dodatkiem do innych zajęć – są sercem miejsca. Oryginalne wnętrze, przytulny nastrój sprawiają, a przede wszystkim treningi prowadzone na wysokim poziomie sprawiają, że z miesiąca na miesiąc do grafiku dopisywane są kolejne zajęcia tak, aby wszyscy chętni mogli z nich skorzystać.

W ofercie klubu są zajęcia Fit and Jump, a także zajęcia na trampolinach z elementami wzmacniania oraz stretchu. Ponadto ZEBRA Fitness oferuje treningi na trampolinach dla dzieci, a od września planowane są wspólne zajęcia Rodzic + dziecko. We wrześniowym grafiku znalazło się miejsce także na inne formy ruchu m.in. Zumbę, Jogę i TBC.

ZEBRA Fitness współpracuje także z przedszkolami, prowadząc zajęcia zamknięte dla grup. W klubie organizowane są także urodziny dla dzieci na tarpolinach oraz… wieczory panieńskie. Fitness  jumping to przede wszystkim intensywny trening. Fitness jumping w ZEBRA Fitness to także świetna atmosfera która sprawia, że łatwiej jest wcielić w życie główną zasadę klubu: „Czas ZEBRAć się na trening”.

ZEBRA Fitness

Dąbrowskiego 29 (Nowe Serce Jeżyc)
60-840 Poznań
733 798 853
www.zebrafitness.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz